Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ants Tooming Issanda põlluväljal

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Ants Tooming Jumala palge ees, selja taga uue õpetaja sõbralikult vastu võtnud kogudus. Foto: Mati Reinhold, www.askofoto.eePühapäeval andis peapiiskop Andres Põder Tartu Peetri kirikus õpetaja Ants Toomingale üle kinnituskirja, millega ta seati selle koguduse õpetajaks.
Peapiiskoppi assisteerisid ametisse seadmisel praost Joel Luhamets ja emeriitõpetaja Kalle Mesila. Kaasa teenis enamik praostkonna vaimulikest, kes kõik olid talaarides. Orelil mängis Anneli Klaus, laulsid koguduse koorid (dirigent Kristiina-Maria Lorenz).
Et Ants Tooming on Tartu Ülikooli Jaani koguduse liige, ütles jutlust selle koguduse õpetaja Urmas Petti. Ja tegi seda talle omaselt vaimukalt, puudutavalt ja selge armastussõnumiga. Jutluse aluseks Pauluse esimene kiri korintlastele (13. ptk): kui mul ei oleks armastust, siis poleks minust ühtigi, sest teod ilma armastuseta on vaid eneseupitamine. Urmas Petti soovis, et Jumala armastus valitseks koguduse keskel, sest kogudus vajab õpetajat ning õpetaja vajab õdesid ja vendi Kristuses, keda armastada.
Ants Tooming nimetas kogudusega kõneldes ametisse õnnistamist üheks elu suurhetkeks Issanda põlluvälja töötegijale.
Seistes 1977. aasta oktoobris peapiiskop Alfred Toominga sarga juures, sai tema 12aastane pojapoeg Ants kinnituse Jumala väe avaldumisest ja mõistis, et see, mis kirikus toimub, ei kao kunagi. 2010. aasta 14. veebruaril põlvitab õpetaja Ants Tooming Tartu Peetri kirikus altari ees. Seljataha jääb viieaastane ülikoolistuudium, viljakas praktikaaeg prof Kalle Kasemaa juures Võnnu kirikus ja 10 ligi aastat teenistust EELKs ordineeritud vaimulikuna.
«Jumal ei ole mind hätta jätnud, kuigi on olnud kitsikust ja raskemaid aegu,» ütles Ants Tooming valitud tee õigsuse kinnituseks. «Mu armastus jääb Issanda kiriku rüppe ja olen vaid Tema tööriist.» Ants Tooming ordineeriti 29. augustil 2000 ja oli seejärel peaaegu 10 aastat Kolga-Jaani koguduse õpetaja. Sellesse aega jääb ka eesti koguduste lühiajaline teenimine Kanadas. Eelmise aasta novembris valiti ta Tartu Peetri koguduse õpetajaks, sest tema eelkäija õpetaja Kalle Mesila suundus emerituuri.
Tartu Peetri kirikusse olid tähtsale sündmusele kaasa elama tulnud lisaks oma kogudusele vastse õpetaja perekond, ametivennad, korporatsiooni- ja aatekaaslased, linna esindajad, head sõbrad, leerivennad. Viimaste hulgas ka regionaalminister Siim Valmar Kiisler, kes koos Ants Toominga ja sõpradega võttis ülikooliajal 1989. a.  Tallinna toomkirikus vastu leeriõnnistuse.
Oma senist kogudust Kolga-Jaanit jääb Ants Tooming uue õpetaja valimiseni teenima hooldajaõpetajana. Koguduse juhatuse esimees Hovard Nurme ei saa kurvastada kümneaastase viljaka koostöö lõppemise üle, sest mõistab, et ei tohi kedagi kinni hoida.
Sirje Semm