Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Arne Hiobil ilmus uus raamat

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

hiob_kaas_ekRaamatus «Piibel usu ja teaduse vahel. Universaalne kultuuriraamat tänapäeval» otsib autor Arne Hiob vastuseid küsimustele.

Kes kirjutas Moosese raamatud? Kas Iiobi raamatus on tõesti juttu dinosaurustest? Kuivõrd kuulutavad Iisraeli prohvetid ette Jeesuse Kristuse tulekut? Kuidas koostati evangeeliumid? Millised stsenaariumid ilmnevad Piiblis maailmaajastu lõpu sündmuste kirjeldamisel? Kas kümme käsku on olulised veel tänapäeval? Kuidas üldse tõlgendada Piiblit? Vastuseid otsitakse neile ja teistele taolistele küsimustele.
«Piibliteaduste uurimistulemused ei ole nii kindlad, kui vahel mulje jäetakse, vaid sõltuvad uurijate eelpositsioonist, nende maailmapildist jne.
Teaduslik meetod, kuivõrd see välistab algusest peale üleloomuliku olemasolu võimaluse, ei saagi jõuda paljude pärimuste kohta Piiblis muudele järeldustele, kui et need peavad olema müüdid ehk legendid.
Tegelikult ei saa aga midagi niisugust tõestada, sest eeldades üleloomuliku olemasolu, järeldatakse enamasti piibellike pärimuste ehtsust.
Seetõttu jäävad skeptikute ja kogu nn liberaalse teoloogia väited suurelt osalt hüpoteetiliseks,» kirjutab autor saatesõnas.
Selles teoses vaadeldakse Piiblit teadlikult usu ja teaduse vahealal asuva raamatuna. Ainult teaduslikud hinnangud tema kohta ei saa olla pädevad, juhul kui Jumal ja üleloomulik maailm on olemas, sest teadus ei saa (nagu defineeritakse) öelda midagi nende kohta.
On aga võimalik n-ö pildistada maailma läbi Piibli prisma, vaadates läbi piibelliku suurendusklaasi maailma kuni selle loomiseni, ja otsida meie elule tähendust.
Allika kirjastuse poolt välja antud raamatu «Piibel usu ja teaduse vahel. Universaalne kultuuriraamat tänapäeval» esitlus toimub neljapäeval, 25. juunil kell 13 Tallinna Jaani kirikus.
Muusikat teevad Urmas Vulp (viiul) ja Toomas Trass (orel). Võimalus osta raamatut soodushinnaga (12 eurot) ja hankida autori autogramm.
Eesti Kirik