Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Arne Pagil peab kirikuteemat lehes loomulikuks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Märksõnad:  / Number:  /

Nelipüha esimesel pühal, kiriku sünnipäeval tunnustab peapiiskop Andres Põder Tallinna toomkirikus jumalateenistusel kiriku heaks tegutsedes silma paistnud inimesi. Arne Pagil saab tunnustuseks EELK aukirja.

Saaremaal ilmuva ajalehe Meie Maa peaomaniku Arne Pagili tõstis sel puhul esile õpetaja Anu Konks. «Meie Maa avaldab kiriklikke materjale ja kuulutusi meeleldi ja loomulikult,» nii kõlas tema põhjendus.
Arne Pagil (snd 1940) on sünnilt sõrulane, kuigi pidi koos ema ja õdede-vendadega 1944. aastal Rootsi pagema, isa oli selleks ajaks juba sõjas kadunuks jäänud. Suurem osa elust möödus Rootsis ja nüüd elab Arne alaliselt Göteborgis, ent südames on ta sõrulaseks jäänud. Askeldused Meie Maa ja sellega külgnevate meediakanalitega toovad teda vähemalt kuus korda aastas Eestisse.
Kiriklik lehekülg ajalehes on tema jaoks loomulik nii kristlasena kui ka lugejate huve arvestades. Oma kirikukülje toimetajat Katrin Keso-Varest kiidab ta väga. Samavõrd imestab Arne Pagil selle üle, et teised Eesti lehed kiriklikke teemasid ei käsitle või kui, siis konkurentsis sobimatus stiilis.
«Konkurents on ka saartel tugev,» mainib ta, mõeldes sellele, et riiklikult doteeritud praamidel näiteks müüakse ainult konkureerivat ajalehte, põhjendusega, et igast maakonnast mahub müügile ainult üks ajaleht. Sest nii Saarte Hääl kui praamid kuuluvad samale eraomanikule.
Juune Holvandus