Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Astuks ühe sammu veel

/ Autor: / Rubriik: Arvamus, Toimetaja ringvaade / Number:  /

Märts on juhtinud teravdatud tähelepanu majandusküsimustele. Üheks põhjuseks on kindlasti tuludeklaratsioonide esitamise aeg. 1. märtsi Eesti Päevalehes jäi silma lugu maksuametist, kes on palganud 90 uut töötajat. On meeldiv uudis, et lisandunud on sadakond uut töökohta.
Tegu on revidentidega, kes hakkavad ründama kahtlase maksekäitumisega ettevõtteid. Tsiteerin: «Maksuamet planeerib uue eriüksuse abil tuua 2012. aastal riigikassasse lisaks 11 miljonit eurot ja edaspidi 20 miljonit eurot aastas.» See oleks riigikassasse tubli sissetulek ja kes meist ei oleks kuulnud või ei tunneks kedagi, kes on hädas firma poolt peale sunnitud ümbrikupalgaga.
Et maksuamet head tööd teeb, tõi kinnituse järgmise päeva Äripäev, kus paljastati vineeriäriga tegeleva firmajuhi aastaid varjatud maksutulu. Hea, kui vana ütlus «Rikkad sõidavad tõllas…» murtud saab. Riigi seaduste ees peavad võrdsed olema kõik, nii rikkad kui vaesed, nii suur- kui väikeettevõtted.
Aga nendele viimastele, keda on meil hästi palju, ootan riigilt suuremat tähelepanu. Mainekas ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna on hinnanud meie maksukoormuse liialt kõrgeks ja seetõttu majandusarengut pärssivaks (Äripäev, 13.01.2011). Veebilehele e24.ee on keegi teadja 7. veebruaril kirjutanud: «Kärsna on ainuke mees Eestis, kes saab aru väikeettevõtja muredest. Paraku hüüdja hääl kõrbes. Väikeettevõte on meil aga tabu, see, kui ta ka tekib, tuleb kiiresti viia maksuvõimetuse piirile ja hävitada. /../ Suur hulk inimesi, kes pole veel võõrdunud tööst ja alla käinud, oleks suur reserv väiketootjate perre. Saaks endaga hakkama, toidaks pere ja võibolla annaks naabrimehele ka tööd. /../»
Võib-olla vaadata need mured üle ja suunata saadavad lisavahendid majandusarengusse, et ka väiketootja naabrimees tööd saaks.
Rita Puidet