Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aukuninga alandustee

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Just seepärast rahvahulk tuligi talle vastu, et ta kuulis teda olevat teinud selle tunnustähe.                            Jh 12:18

Jeesus on just teinud oma vägevaima tunnustähe endast kui Messiast. Ta on Laatsaruse surnust üles äratanud. Muidugi levis see uudis kulutulena ja nüüd pidid kõik mõistma, et tema ongi see kuningate kuningas. Too Õige, kes muistse kuningriigi taastab, vihatud paganad minema kihutab ning kelle valitsusega saabub üldine küllus ja rahu. Nii tervitab Jeesust rahvahulk, viibutades palmioksi. Jeesus sõidab Jeruusalemma sisse mitte lahinguratsu seljas, vaid tagasihoidlikult eesliga. Näib, et miski ei saa nüüd enam peatada uut kuningat. Hoosianna, sealt tema tuleb!

Kuid kuskil sammaskäikude vahel liigutab end tume jõud, valgus sinna ei ulatu, turbanite alt jälgivad kõike külmad silmad, roomlased vaatavad kogu rongkäiku pealt oma kindluse müüridelt ja vaikivad. Jeesus teab, mis teda ees ootab. Ta ei hakka üheks Iisraeli kuningate reas, kelle kohta ajalootolmu saab kirjutada valitsemisaastad ja võib-olla näidatakse kunagi tulevikus turistidele tema hauakohtagi. Ta on selline Kuningas, kes võidab oma surmaga surma väe. Tule, Issand Jeesus!

Meelis-Lauri Erikson