Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Avatud on üle tuhande talgukoha

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

teeme ära„Teeme ära!“ talgupäev on sel aastal 4. mail, registreerimine talgupäevale on täies hoos.

Kevadine suurkoristus on mõnes paigas juba tehtud, paljudes kohtades seisab see alles ees. Talgupäeva kodulehel oli esmaspäeva pärastlõunal registreeritud 1613 talgupaika.
Kuna sel aastal, laulu- ja tantsupeo juubeliaastal, kutsub talgupäeva korraldustoimkond koos Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutusega üles märkama ja korrastama temaatilisi paiku, on paljud koristustööd seotud suure peoga ja väljapakutud talgupaigad jäävad laulupeotule teekonnale.
Nagu varasematelgi aastatel, on koristuspäevale registreerinud ennast ka paljud kogudused. Nii võib nimekirjast leida Tarvastu, Vana-Roosa, Rannu, Leesi, Viljandi Pauluse, Kõpu, Suure-Jaani, Lääne-Nigula, Kärdla, Pöide, Martna ja mõne teisegi koguduse, kes oma pühakoja ümbrust või pühakoda koristavad.
Välja on pakutud ka Vabadussõja mälestussamba ümbruse korrastamine, seda näiteks Karulas.
Peapiiskop on kutsunud kogudusi üles pöörama tähelepanu kirikute tuleohutusele. Nii on hea võimalus kasutada talgupäeva selleks, et koristada kiriku torn või abiruumid aastatega kogunenud ja mittevajalikest asjadest või suisa rämpsust. Päeva võib kasutada ka selleks, et üle vaadata, kuidas on olukord kirikuhoone lael. Sest ütleb vanasõnagi, et õnnetus ei hüüa tulles.
Talgupäev läheneb kiiresti ja soovijad peaksid ennast kirja panema juba loodud talgukohtadele või ka avama uue talgupaiga. Korraldustoimkond kutsub kõiki uurima ja avastama oma kodukandi paiku ning (taas)avastama oma kodukohaga seotud kultuurilugu ja suurkujusid.
Talgupaigad leiab, aga ka oma talguplaanist saab teada anda aadressil www.teemeara.ee.
Rita Puidet