Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Avatud uksed

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Märksõnad:  / Number:  /

janno_tiinaTiina Janno, Audru ja Tõstamaa koguduse õpetaja:
Nädalalõpp algab minu jaoks tavaliselt neljapäeva õhtupoolikuga, kui saan keskenduda ainult kogudusetööle. Esmaspäevast neljapäevani olen seotud ka Audru huvialakeskusega, kus annan kitarriõpetust. Sel aastal on mul 22 õpilast. Igal nädalal päris vaba päeva ei olegi, aga kui avaneb võimalus, külastan oma vanemaid, kes elavad Saaremaal. Üle mere minnes on küll nädalalõpu tunne, sest töömõtted jäävad vee taha.
Läinud nädalavahetusel võõrustasime külalisi Vaasa kirikuringkonna Solfi kogudusest. Pastor Ann-Mari Audas-Willmannile oli see esimene kord näha Eestit väljaspool Tallinna, mõnele rühma liikmele aga harjumuspärane külaskäik vanade sõprade juurde. Külalisõpetaja ütles oma jutluses, et kuigi tänapäeval on kergem olla kontaktis e-posti ja sotsiaalmeedia kaudu, annavad isiklikud kontaktid parema võimaluse üksteiselt õppida, on ju meil eri tugevused ja nõrkused. Vaasa kogudused on meie jaoks nagu kristlik oaas, kus enamik lapsi ristitakse ja enamik noori käib leerikoolis. Pühapäeval kohtusid külalised ka Audru koguduse kevadise leerirühmaga, mille kuuest liikmest on mõned juba pensioniealised. See oli päris huvitav kogemus.
Kunstiajaloolase ja restaureerija Juhan Kilumetsa firma Rändmeister tegi Audru kiriku välisukse uuringud, puhastas tammepuust ukse vanadest värvikihtidest, parandas kahjustatud kohad ja konserveeris sepised. Uks on kohale monteeritud ja elab taas oma ukseelu, vöörmünder kõnnib uhkelt suure võtmega ja lükkab riive kinni-lahti. Eks me muidugi oleme lummatud, et tulemus nii ilus tuli. Ainult et see ilu ei ole plakatlik, mis distantsilt mõjub, seda ilu tuleb lähedalt vaadata ja uurida. Tere tulemast Audrusse!