Balti ja Eesti Muusika Päevad on sel aastal Tartus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kohaliku nüüdismuusika olulisim suursündmus hõlmab 2024. aastal ka Läti ja Leedu uut muusikat, kandes tänavu laiendatud nime Balti ja Eesti Muusika Päevad.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Foto: Rene Jakobson

Alates 1979. aastast peetud festival Eesti Muusika Päevad (EMP) on 43 aastat olnud üks olulisemaid siinsete heliloojate loomingule keskenduvaid festivale. Tänavuse festivali teema on „Omailm”, festivali kunstilised juhid on Märt-Matis Lill, Helena Tulve ja Timo Steiner. Festival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Festival ootab kõiki osa saama ka Tartu kirikutes toimuvatest kontsertidest. Selleks on kaks võimalust. Esiteks, reedel, 26. aprillil kell 19 esineb Tartu Jaani kirikus Altera Veritas (Läti) koosseisus Anda Eglīte (kokle ja basskokle), Ieva Mežgaile (kokle ja basskokle), Artūrs Noviks (akordion), Andis Klučnieks (flööt). Esitamisele tulevad Tõnis Leemetsa, Lauri Jõelehe ja Mykolas Natalevičiuse uudisteosed.

Teiseks võimaluseks on külastada reedel, 3. mail kell 19 Tartu Pauluse kirikut, kus esineb Eesti Filharmoonia Kammerkoor (dirigent Mai Simson). Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on tuntuim Eesti muusikakollektiiv maailmas. Tänavusel festivalil pakub EFK kuulajatele puudutava muusikaelamuse, mis toob kokku uuemad helitööd Balti riikide heliloojatelt. Koori kõla rikastab sel õhtul ka live-elektroonika.

Programmiga on võimalik tutvuda festivali kodulehel. Piletid 26. aprillist 5. maini toimuvatele eriilmelistele kontsertidele on saadaval Piletilevis.

Katrin Ruus

EMP kommunikatsioonijuht