Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Baptistid kolivad oma seminari Tallinna

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

einike pilliEEKBK Liidu Kõrgem Usuteaduslik Seminar (KUS) kolib Tartust Tallinna eesmärgiga muuta kool huvilistele senisest kättesaadavamaks.

Rektor Einike Pilli (fotol) selgitab Eesti Kirikule, et seminari asukoha muutmist ei võeta ette uisapäisa, vaid võimalikud tegevuskavad kaaluti põhjalikult läbi. „Mõtlesime läbi erinevad variandid, kaalusime, arvutasime ja palvetasime ning jõudsime lõpplahenduseni.“ Oluliseks osutus logistiline argument. Rektor tunnistab, et Tallinn teeb tõenäoselt kooli enamatele õppijatele ligipääsetavaks.
„Tartu maja jääb praegu liidu omandisse ja kasutusse,“ nimetab Pilli, selgitades, et kuigi täpsemad plaanid on veel selgumisel, kaalutakse tõsiselt hoonele rakenduse leidmisel eluringi keskuse tüüpi otstarvet, kus tegevust saaks eri põlvkonna inimesed.
Pärast ümberehitustöid jätkab seminar Tallinnas Koskla 18 majas, kus asuvad ka liidu kantseleiruumid ning käib koos Allika kogudus.
„Loodame, et kolimine Tallinna toob kaasa suurema hulga õppijaid, tugevama koostöö kohaliku kogudusega ning suurema teoloogilise ühtsuse eri piirkondade vahel. Kasvu loodame nii taseme- kui täiendusõppes – juba praegu on meie täienduskoolitustel aastas kümme korda rohkem õppijaid kui tasemeõppes,“ räägib Einike Pilli. Ta tunnistab, et meeskonnale tähendab kolimine vähemalt ajutist ebamugavust. „Aga usume, et Jumal, kes läkitab, valmistab ka teed,“ on ta lootusrikas.
Õieti võib rääkida seminari Tallinna tagasi kolimisest, sest enne sõda asuski baptistide usuteaduslik seminar pealinnas liidule kuuluvas majas. Kui 1940. aastal kool nõukogude võimu survel suleti (formaal­ne tegevus iseõppimise vormis jätkus nn põranda all), siis tegevus taastati 1989. aastal ning 1990. aastal koliti Tartusse ja 1994. aastal valmis aadressil Annemõisa 2 mahukas õppehoone.
Liina Raudvassar