Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Baptistid valisid uue presidendi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

EEKB Koguduste Liidu uus president Erki Tamm. Internet

22.–23. aprillil toimus Tartus Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu aastakonverents, kus valiti liidu uueks presidendiks Erki Tamm.

Aastakonverentsil osales 163 delegaati 71 kogudusest. Konverentsi tippsündmuseks oli iga nelja aasta tagant toimuv presidendi valimine. President on EEKBKLi vaimulik juht ja juhatuse esimees. Senine liidu juht Meego Remmel, Tartu Salemi Baptistikoguduse vanempastor, juhtis liitu kaks ametiaega.
Presidendiks oli üles seatud kaks kandidaati: Kehra koguduse pastor Indrek Luide ja Tallinna Kalju koguduse pastor ning kaheksa aastat EEKB Koguduste Liidu peasekretärina töötanud Erki Tamm. Valituks osutunud Erki Tamm rõhutas, et usuleiges Eesti ühiskonnas tuleb kristlastel saada taas Jeesuse jüngriteks, kes usus ja armastuses järgivad oma Issandat.
«Mina olen tee ja tõde ja elu. Ükski ei saa minna Isa juurde muidu kui minu kaudu,» tsiteeris Erki Tamm evangeeliumi. «Tulevikuhirmule, mida igaõhtused uudised rohkesti külvavad, saab vastu seista kas äärmusliku küünilisusega või täieliku usaldusega Jeesuse vastu, kes valitseb igavesti,» ütles Tamm.
Asepresidendiks valiti Rakvere Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen.
1968. aastal vaimuliku peres sündinud Erki Tamm lõpetas 1993. aastal kõrgema usuteadusliku seminari. Pastorina on teeninud Kärdla, Tallinna Allika ja Tallinna Kalju baptistikogudust ja lisaks töötanud õpetajana üldhariduskoolides ning olnud Palade põhikooli direktor ja Kärdla abilinnapea. Majanduskriisi aastatel osales Tamm Eesti Toidupanga ja Kopli supiköögi rajamisel ning oli Kalamaja päevade üks algatajatest.
Erki Tamm on olnud 23 aastat abielus ning peres kasvab neli tütart.
Kätlin Liimets