Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Detailplaneering on sammuke edasi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Detailplaneeringu illustratsioon.
AS Kobras

19. märtsil kinnitati Tartu linnavolikogu istungil detailplaneering Narva mnt 104 krundile, kus asuvad Peetri kirik ja tulevane Tartu luterlik Peetri kool.

Detailplaneeringu koostanud aktsiaseltsi Kobras maastikuarhitekt-planeerija Teele Nigola ütleb, et tegu oli pigem kerge tööga, sest mõne aasta eest oli tehtud planeering. Siis oli küll hoonel aadressiga Peetri 33 teine otstarve – plaanis oli ehitada esinduskorterid. Töö oli siiski eriline selles mõttes, et tegu on mälestise kaitsevööndiga ja 7333 ruutmeetri suurusel krundil paikneb ka kirik.
Kehtestatud planeeringuga saab Tartu Peetri kogudus ehitusõiguse 1910. aastal valminud miljööväärtusliku üksik­objekti rekonstrueerimiseks koolimajana, nii nagu oli hoone esialgne funktsioon. Hoone ajaloolise osa, kus hakkab tegutsema põhikool, mõõtmeid ei ole lubatud muuta. Hiljem hoovi poole juurde ehitatud hooneosa on lubatud pikendada seitsme meetri võrra.
Siiski soovitatakse amortiseerunud juurdeehitis lammutada ja ehitada uus, et sinna kavandatav õpilaskodu vastaks tänapäeva nõuetele. Kinnitatud detailplaneering näitab, kuhu, kuidas ja kui kõrge hoone võib krundile ehitada. Sõidukid pääsevad krundile Peetri tänavalt olemasoleva juurdepääsu kaudu. Parkimisala kasutatakse pühapäevadel ja kiriklikel pühadel parklana, argipäevadel palliplatsina.
Aastatel 1906–1944 tegutsenud Peetri kooli taastamiseks asutati novembris 2011 mittetulundusühing Tartu Luterlik Peetri Kool, õppetöö koolis algas aastal 2013, oma ajalooline koolimaja loodetakse taastada 2016. aastaks.
Rita Puidet