Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK lauluraamatukomisjon pidas Tartus koosolekut

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tartu Pauluse kirikus toimus 27. veebruaril EELK lauluraamatukomisjoni istung.

Tööd alustas komisjoni uus sekretär Eerik Jõks, kes vahetas välja senise sekretäri Maris Oidekivi-Kaufmanni. Jõksi sõnul oleks oluline juba praegu püstitatud mitmete teoreetiliste ja kontseptuaalsete eesmärkide kõrval asuda esimesel võimalusel tegelema kirikulaulu endaga, hakates koguma EELK de facto koguduse lauluvara 21. sajandi esimesel veerandil.
Komisjon arutas lauluraamatuga seotud uuringu korraldamist EELKs. Selleks on aktiivselt valmistutud juba möödunud aasta augustist saati, mil üle Eesti on toimunud mitmed arutelud uue lauluraamatu koostamise teemadel. Internetipõhine uuring loodetakse teha veel enne käesoleva aasta suve.
Peeti arutelu 26.–27. oktoobril Tartu Pauluse kirikus toimuva uue lauluraamatu konverentsi asjus. Konverentsi eesmärgiks on arutleda alternatiivide ja võimaluste üle uue lauluraamatu koostamisel, tutvustada lauluraamatukomisjoni tegevust ja selle ees seisvaid ülesandeid ning saada komisjonile ettepanekuid laiemalt huviliste ringilt. Programm on koostatud ja praegu käivad läbirääkimised ettekandjatega. Konverents toimub ühistöös tavapärase kirikumuusikute aastakonverentsiga. Lähiajal kuulutatakse välja konverentsi eelregistreerimine.
Uus kiriku laulu- ja palveraamat peaks tööplaani kohaselt ilmuma aastal 2025.
Allikas: EELK koduleht