Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK misjonipüha läkitus 2021

/ Autor: , / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Paistku teiegi valgus inimestele, et nad teie häid tegusid nähes ülistaksid teie Isa, kes on taevas. (Mt 5:16)

Armas Eestimaa kogudus! 


24. oktoobril on misjonipüha.
Selle tähistamise päevaga seostub märtermisjonäride Evald Oviri ja Karl Segebrocki surmapäev 20. oktoober 1896. Käesoleval aastal möödub nende surmast 125 aastat. Saatsin sel puhul misjonikeskuse poolt tervituse ja selgitasin, et peame nende märtrite mälestuseks misjonipüha. Leipzigi misjoniselts korraldab märtermisjonäride mälestuseks 28.–30. oktoobrini veebinari. Huvilised saavad registreeruda https://www.leipziger-missionswerk.de/symposium-climbing-high-mountains.html. 

Siberist on Ülem-Suetuki kogudust teeniv õpetaja Sergei Šilovski teatanud rõõmsa uudise, et sealne kirikuhoone kinnitati tänavu 15. septembril koguduse omandisse. Kogunemise võimalus oma pühakojas on külaelanikele suur asi: „Täname Jumalat suure kingituse eest ja loodame hiljemalt novembris pidada pühitsemisteenistuse. Ühe mure pärast palume aga Eesti kirikul palvetada: nimelt pole kirikus elektrit. Hoone omanikena saame selle probleemi lahendada, paigaldades juhtmed, lülitid, pistikupesad, lambid ja soojuskonvektorid, mille maksumus on kokku 170 000 rubla. Koguduse jaoks on see tohutu summa, millest oleme juba kogunud umbes 10%. Palume teil palvetada ka meie koguduseliikmete, vaimulike ja nende abiliste eest, et kõik püsiksid terved ja töötegijatel oleks võimalik Ülem-Suetukki sõita, jagada Jumala sõna ja armulauda. Ja Jumala rahu, mis on ülem kui kogu mõistmine, hoiab teie südamed ja mõtted Kristuses Jeesuses (Fl 4:7).” 

Kandkem siis eeloleval misjonipühal, 24. oktoobril Jumala ette Ülem-Suetuki koguduse vajadused. Võimalusel palume annetada sealse kiriku elektriga varustamise toetuseks. Annetussumma palume üle kanda SA EELK Misjonikeskuse kontodele EE482200001120254269 

Swedbankis või EE551010602016015008 SEBs märgusõnaga Ülem-Suetuk.
   Issand Jeesus Kristus, Sa oled oma koguduse kutsunud maale soolaks ja maailmale valguseks. Ärata meid igasugusest loidusest, valmista Sind teenima ja Sinu nime kuulutama, kes Sa koos Isaga Püha Vaimu ühtsuses elad ja valitsed igavesest ajast igavesti. 

Katrin-Helena Melder, assessor praost

Leevi Reinaru, misjonikeskuse juhataja