Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK noorte piiblikursus alustas taas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

21.–23. septembrini toimus Saku lähedal Talu laagrikeskuses järjekordse noorte piibli- ja misjonikursuse esimene kokkusaamine.

Kursust korraldab EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus (LNÜ) koostöös misjonikeskuse ja usuteaduse instituudiga ning see on mõeldud 18–30-aastastele noortele, kes soovivad paremini kristlikku usku mõista, saada tervikpilti Piiblist ning kasvada usus kristlastena.
Kursuse koordinaator, LNÜ laste- ja noorsootöö spetsialist Titta Hämäläinen selgitas, et kursus koosneb üheksast kokkusaamisest Talu laagrikeskuses kord kuus nädalavahetuseti. Lisaks sellele tuleb teha kodutöid ja sooritada praktika.
Esimestel kokkusaamistel on juttu põhilistest usutõdedest: Piiblist, Jumalast, Jeesusest, patust, armust ja evangeeliumist, Püha Vaimu tööst ning armuandidest. Kevade poole tulevad kõne alla praktilise kogudusetööga seotud teemad nagu jutlustamine ja isikliku tunnistuse andmine, hingehoid, diakoonia, misjon, enesejuhtimine ja rühmadünaamika. Igal kokkusaamisel on kavas seminarid, palvused, piiblikümblused, arutelud ja mitmesugused ühistegevused. Pühapäeviti osaletakse Saku Toomase koguduse jumalateenistusel.
Varasemate aastate kogemuse põhjal otsustades ajendab Hämäläise sõnul noori kursusele tulema eelkõige igatsus Piiblist paremini aru saada ja Jumalale lähemale kasvada. On ka neid, kes oma koguduse juures juba tegutsevad ning soovivad õppida oma usust tunnistust andma ja kõrvalseisjate küsimustele vastama. Huvilisi paistab jätkuvat. Tõsi, eelmisel aastal jäi kursus osalejate vähesuse tõttu küll ära, ent tänavu on registreerunuid juba kaheksateist.
Suurem osa noortest on kohale tulnud varem osalenud tuttavate soovituste peale. Kogemus on nimelt näidanud, et piibli- ja misjonikursus ei paku mitte ainult võimalust usus kasvamiseks, vaid annab ka julgust jumalariigi töö tegemiseks ning aitab leida uusi kristlastest sõpru. On ka neid, kes on informatsiooni leidnud meediast või otsustanud kursusega liituda kodukoguduse vaimuliku ärgitusel.
Tänavuse piiblikursuse esimesel kokkusaamisel räägiti Annelise Askjemi juhtimisel Piiblist kui tervikust, mille keskmes on lunastuslugu. Mõtestati ka oma suhet Piibliga. „See aitas vaadata suuremat tervikut ja paigutada piiblisündmusi laiemasse konteksti,“ vahendas Hämäläinen kursuslaste tagasisidet.
Järgmine kokkusaamine toimub aga 12.–14. oktoobrini. Et grupis leidub veel vabu kohti, on siis ühtlasi viimane võimalus seekordse kursusega liituda. Registreerumiseks tuleks kirjutada aadressil titta.hamalainen@eelk.ee.
Rain Soosaar