EELK on Eestimaa nägu ja vastupidi

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Tänavukevadine sinodihooaeg kestis 26. märtsist 21. maini. Selles ajavahemikus kogunesid meie kiriku 12 praostkonna sinodid. Praosti juhtimisel toimunud sinodipäevast võtab vastavalt kirikuseadustikule osa vähemalt üks konsistooriumi liige.

Pärnu praostkonna sinod Tõstamaal. Sellel aastal osales peapiiskop sinoditel koos piiskopiga. Fotol (vasakult) praost Tõnu Taremaa, õpetaja Kristiina Jõgi, piiskop Anti Toplaan, peapiiskop Urmas Viilma, õpetaja Ants Kivilo ja abipraost Tauno Teder. Foto: Kätlin Liimets

Vahetult pärast viimast sinodit Eesti Kirikule antud intervjuus toonitab peapiiskop Urmas Viilma, et EELK on Eestimaa nägu ja vastupidi. Sinoditel kuuldu tõi tema sõnul esile, et piirkonnas, kus on elanikke ning elu areneb, on võimalus ka kogudusel kogukonda paremini teenida. Kirikupea tunnustab kõiki praostkondi ustavalt tehtud töö eest.

Peapiiskopina olite kohal 12 sinodist 11-l. Kas Valga sinod, kust ainsana puudusite, jättis ülevaate tervikusse mingis mõttes augu? Millise üldmulje saite?

Urmas Viilma: Kokkuvõtvalt, pärast üheteistkümnel (kaheteistkümnest) sinodil osalemist võin kinnitada, et kirikutöö toimub erineva intensiivsusega kõikjal Eestimaal. Vaimulikud ja ilmiktöötegijad on ustavad ja pühendunud, samuti praostid annavad endast parima praostkondlike tegevuste korraldamisel ja koguduste innustamisel.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse