Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK Perekeskus avab Jõhvis keskuse

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Jõhvi perekeskuse juhataja, Viru praostkonna vikaar Merike Kütt ja Jõhvi koguduse õpetaja Peeter Kaldur.Erakogu.

Sihtasutusel EELK Perekeskus on sündinud uus nõustamiskeskus Jõhvis, millega laieneb kiriku perenõustamisteenus nii Lääne- kui ka Ida-Virumaale.

Avamispalvus toimub Jõhvi Mihkli kirikus 26. juunil kell 14. Teenivad piirkonna piiskop Tiit Salumäe, sihtasutuse nõukogu esimees piiskop Joel Luhamets ja Jõhvi Mihkli koguduse õpetaja Peeter Kaldur. Avamisel järgitakse kõiki ohutusõudeid (käte desinfektsioon, hajutatud distants inimeste vahel). 

Avamisele on kutsutud omavalitsuste juhid ning peretööga kokku puutuvad ametnikud Ida- ja Lääne-Virumaalt, sotsiaalkindlustusameti ohvriabi juht ja piirkondlikud töötajad, prokuratuuri Ida piirkonna töötajad, kellega koostöös pakume perevägivalla tõkestamise programme toimepanijatele.

SA EELK Jõhvi perekeskus on meie neljas nõustamiskeskus Eestis lisaks keskustele Tallinnas (avati 2014), Tartus (2016), Haapsalus (2018). Jõhvi keskuse juhataja on 1. veebruarist vaimulik Merike Kütt. Keskuse ruumid asuvad Jõhvi kiriku pastoraadis Rakvere tänav 6. 

Et ruumid näeksid välja hubased ja perekeskusele sobivad, on selleks panustanud palju töötunde nii Jõhvi kiriku töötegijad kui perekeskuse juhatuse liige Jana Võrk, kes koos perega on seal rassinud mitmed nädalavahetused. Nõu ja jõuga on aktiivselt toimetanud keskuse juht Merike Kütt. Perekeskust on aidanud sisustada mööbli ja vajalike kontoritarvetega meie head koostööpartnerid Kauhava kogudusest Soomes, kellega loodame kohtuda keskuse avamisel Jõhvis. 

Perekeskuse asutaja Soome misjonär Pia Ruotsala on olnud Eestis tegutsemise 11 aasta jooksul aktiivne kiriku peretöö eestvedaja. 18. juunist on Pia misjonitöö Eestis lõppenud. Kui Jumal lubab, siis jätkub tema töö juba uues riigis perekeskuse süsteemi loomisega. 2019. aastast tegutseb EELK Perekeskus iseseisva sihtasutusena, mille suunised annab nõukogu ja igapäevase juhtimisega tegeleb juhatus. 

Jõhvi Perekeskuses oleme toeks Virumaa peredele ja üksikisikutele – lastele, noortele ja täiskasvanutele –, osutades perenõustamise teenust, samuti teeme koolitusi perede ja suhete paremaks toimimiseks. Oma töös järgime tunnuslauset „Kõiges Su kõrval“.

Velda Veia

SA EELK Perekeskuse juhatuse liige