Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK Teeneteristi tunnustusmärk anti emeriitõpetaja Valdeko Kangrole

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Mart Salumäe annab 101-aastasele Valdeko Kangrole üle tunnustusmärgi.
Uudo Tari

EELK tunnustas kiriku 100. aastapäeval paljusid meie kiriku vaimulikke, koguduste töötegijaid ja vabatahtlikke abilisi selle aasta 27. mail Tartu Pauluse kirikus toimunud tänuüritusel. Tunnustuse saajate hulgas oli seekord kõige väärikamas eas emeriitõpetaja Valdeko Kangro, kes 8. augustil pühitses oma 101. sünnipäeva.

Kuna auväärses eas tunnustuse saajal polnud kerge nii pikka reisi ette võtta, delegeeris peapiiskop selle austusavalduse üleandmise EELK Põhja-Ameerika praostkonna praostile Mart Salumäele.
13. juulil kogunes USA Connecticuti osariigis asuvas Manchesteri linnas kohaliku koguduse inimesi, et austada oma koguduse emerituuris olevat kauaaegset hingekarjast. Õpetaja Uudo Tari ja tema abikaasa Tiiu korraldasid suure külalislahkusega selleks ürituseks oma kaunis kodus piduliku lõunasöögi, mille eel andis praost väärikale ametivennale Valdeko Kangrole üle peapiiskop Urmas Viilma tervitused ja EELK Teeneteristi tunnustusmärgi kauaaegse ustava teenistuse eest koos märgi juurde kuuluva ametliku tunnistusega.
Piduliku hetke tunnistajateks olid kohaliku koguduse juhatuse liikmed ja sõbrad. Valdeko Kangro on paljudele neist olnud armastatud õpetajaks ja vaimulikuks teenäitajaks pikki aastaid. Veel praegugi aitab ta kaasa kogudusetöös piiblitunde pidades. Ta on suurepärane pühakirja tundja, kes vaevata suudab kirjakohti peast täpselt tsiteerida ning ka paralleelkirjakohti kätte juhatada.
Valdeko Kangro on sündinud 8. augustil 1916 Tartus. Õppis Tartus ja Tallinnas viiulit ning saavutas professionaalse muusiku taseme. Teoloogiat õppis Tartu ülikoolis aastatel 1935–1940. Aastal 1944 läks sõjapõgenikuna Rootsi. Jätkas teoloogiaõpinguid USA Andover-Newtoni seminaris ja kaitses magistritöö 1951.
Valdeko Kangro on teeninud vabakogudusi Kanadas ja USAs. E.E.L.K. vaimulikuks ordineeriti ta 12. novembril 1972. Teenis õpetajana Connecticuti kogudust 1972–1986, Vancouveri Peetri kogudust 1988–1989 ja Lõuna-Florida kogudust 1989–2010 ning samal ajal teenis taas Connecticuti kogudust. Aastatel 1982–1986 oli E.E.L.K. USA esimese praostkonna abipraost.
Mart Salumäe