Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK võttis vastu külalisi Ukrainast

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumis tehtud pildil on (vasakult) õp Alexander Gross, peapiiskop Urmas Viilma, piiskoplik visitaator Pavlo Schwartz, õp Anne Burghardt, assessor Kadri Põder, õp Eha Kraft. eelk.ee

12.–14. maini külastas Eestit delegatsioon Ukraina saksa luterlikust kirikust.

Saksa Evangeelne Luterlik Kirik Ukrainas kuulub endise Nõukogude Liidu aladel tegutsevasse luterlike kirikute liitu ELKRAS. Hoolimata saksa juurtest ja ametlikust nimetusest kinnitatakse kiriku kodulehel, et ollakse avatud kõigile Ukraina kristlastele, sõltumata rahvusest. Praegu on kirikus 12 kogudust ühtekokku umbes tuhande usklikuga.
Eestit külastasid kirikut juhtiv piiskoplik visitaator Pavlo Schwartz ja õpetaja Alexander Gross. EELK kodulehe järgi oli visiidi eesmärgiks tutvuda peapiiskop Urmas Viilma kui Luterliku Maailmaliidu asepresidendiga. Samuti olid kõne all EELK töökorraldus, kiriku ja riigi suhted Eestis ning EELK kogemused töötegijate koolitamise ja oikumeeniliste suhete vallas. Õpetaja Arho Tuhkru tutvustas külalistele Tallinna toomkirikut ja õpetaja Eha Kraft Tallinna Püha Vaimu kirikut.
Rain Soosaar