Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti ja Soome kirikuloolaste koostöö

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kirikuloolaste ühisseminarist osavõtjad. Kätlin Liimets

30. mail toimus Tartu ülikooli senati saalis Eesti ja Soome kirikuloolaste ühisseminar «Eesti ja Soome koostöö – kirikud ja kirikuloolased».

Üritus oli pühendatud 1996. aastal Tartus dr Pille Valgu initsiatiivil toimunud Eesti-Soome kirikuloolaste konverentsi «Eesti kirikulugu» 20. aastapäevale.
Ühisseminari juhatas Eesti Kirikuloo Seltsi (EKLS) esimees prof Riho Altnurme. Ettekandeid pidasid Helisingi ülikoolist Jukka Yrjölä ja Mikko Ketola ning Eestist Kristel Engman ja Toivo Pilli.
EKLSi aseesimehe prof Priit Rohtmetsa sõnul oli 20 aasta eest toimunud konverents tähtis, sest selle järel toimus kohe algatusgrupi koosolek, et panna alus EKLSile, mis sai teoks 23. mail 1997. Esimene konverents toimus Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo osakonna, usuteaduskonna, usuteaduse instituudi ja Soome Kirikuloo Seltsi koostöös.
«Pille Valk tundis muret kirikuloo distsipliini pärast, mis oli nõukogude perioodil tagaplaanile jäänud. Oluline tugi tuligi Soomest, kus oli mitu väljapaistvat õpetlast, kes uurisid Eesti kirikulugu. Näiteks professor Eino Murtorinne võttis sellest konverentsist osa. Tänase ühisseminari pooled esinejad olid kohal ka 1996. aastal. Koosolekul ilmnes, et üheltpoolt on säilinud teatud järjepidevus 20 aasta taguse sündmusega just inimeste näol, teisalt on väga selgelt näha, et on peale tulnud uus põlvkond, ja siin on ka EKLS oma panuse andnud,» jagas Rohtmets.
EKLS on konfessioonideülene selts, mis ühendab uurijaid eri kirikutest. Seltsi peamisteks tegevusteks on konverentside ja ettekandepäevade korraldamine. Regulaarselt kohtutakse kaks korda aastas. Sügisel peetakse ettekandekoosolekut ja kevaditi üldkoosolekut.
Kätlin Liimets