Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eestlased käisid Peterburis külas Ingeri kirikul

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lääne praostkonna õpetajad olid külas Ingeri kirikul Peterburis ja Keltos ning kohtusid piiskop Aarre Kuukauppiga.

Ingeri kirikul on oma koolituskeskus Keltos, kus õppijaid paarisaja ringis. Vaimulikuks pürgijaid on seitse; peamiselt koolitatakse aga vabatahtlikke laste-, noorte-, diakoonia- ja muusikatöö tegijaid. Kohtasime õpilaste seas ka noormeest Ülem-Suetukist. Koolitus on aga üsna kulukas, sest õpilastele makstakse transpordihüvitist ning vahemaad on väga pikad. Koostööd tehakse õigeusu kirikuga, kust käivad lektorid. Erinevad konfessioonid kasutavad koolituskeskust laagrite ja õppepäevade korraldamiseks.
Usuõpetus koolides on samuti visa edenema, kuigi kolme õpilase puhul saaks nõuda luterliku usuõpetuse tundi. Ka õigeusu preestrid ei ole koolides väga oodatud. Ühiselt on oikumeenilist tööd saanud teha projektiga «Nevski blagavest», mille raames näidatakse kinodes kristliku sisuga filme. Ingeri kiriku liikmeid on umbes 10 000, aga suur hulk on lahkunud Soome. Oluline osa kirikutööst tehakse vene keeles või vene ja soome keeles. Ingeri kirikul on Soomes esindus, mis korraldab ingerlaste teenimist.
Venemaa tingimustes on Ingeri kirik misjonikirik. Omskis toimuvad läbirääkimised endise luteri kiriku hoone tagastamiseks. Praegu on seal miilitsamuuseum. Karatussi linnas on uue kiriku ehitamiseks lubatud krunt, kuhu tuuakse kirikuhoone Bulanka külast. Kirikul on mõned hooldekodud ja rehabilitatsiooni keskus. Kaasanis ehitatakse kirikut. Petroskois on uue kiriku ehitus elavdanud kogudusetööd. Soome kiriku välisabi ja misjoniselts ei toeta enam kirikuehituse projekte ja see paneb uusi lahendusi otsima.
Rääkisime piiskop Kuukauppiga ka koostööst eesti koguduse teenimisel Peterburi Jaani kirikus. Tuleval aastal tuleb sinna vaimulik ja lastetöö tegija koostöös Soome Rahvamisjoniga. Siis on võimalik igal pühapäeval jumalateenistusi pidada ja kogudusetöö uuele järjele viia. Koguduse juhatuse esimehe asetäitja Külli Sulg valutas südant, et Jaani kirikut ei reklaamitaks ainult kontserdisaalina, sest see toob linnavalitsuse poolt küsimuse kirikuhoone otstarbe ja kasutamisõiguse kohta.
Leevi Reinaru