Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Einar Soone on 30 aastat teeninud vaimuliku ametis

/ Autor: / Rubriik: Portreelood, Uudised / Number:  /

Piiskop Einar Soone on vaimuliku ametisse ordineeritud 3. oktoobril 1973. aastal.
Kolmekümne aasta möödumist sellest märkimisväärsest sündmusest tähistati Tallinna Kaarli kirikus lõikustänupüha jumalateenistusel, kus jutluse pidas peapiiskop Jaan Kiivit ja kaasa teenis õpetaja Jaak Aus. Ordinatsioonijuubilar istus seekord kirikuliste poolel.
Kõige lähedasem on kogudusetöö

Pärast jumalateenistust pöördus piiskop ja koguduse õpetaja Einar Soone kirikuliste poole tänuga, et nad on oma palve ja toetuse andnud selleks, et ta on võinud vaimuliku ametis teenida. Õpetaja tuletas meelde oma kodu, vanemaid ja perekonda ning jätkas: «Mõtlen tänulikus meeles oma kaastöötajatele, nendele auväärsetele ametivendadele, kes jutlustasid aastal 1973. Nende kogemus ja head nõuanded on mind siiani saatnud.»
Ka meenutas ta tänuga oma teenistusaega Kiviõli ja Lüganuse koguduses, mis oli kõige aktiivsem koguduseõpetaja aeg, ja loomulikult kuulusid tänusõnad oma armsale Kaarli kogudusele, kus nüüdseks juba 18 aastat teenitud.
Teekaaslasena paljudele

«Ma olen pidanud ennast külvajaks ja kuigi lõikustänupühal räägitakse lõikusest, siis ometi aastaajad vahelduvad, tulevad uued ülesanded, kuid igaviku tähenduses oleme külvajad. Mulle on kõige lähedasem olnud kogudusetöö ja suhtlemine inimestega,» ütles Soone ning julgustas kõiki, kes kunagi tunnevad vajadust, ikka enda poole pöörduma. «Ma loodan, et meie kogudus nooreneb ja kasvab. Selleks palun kõigile Jumala õnnistust.»
Peapiiskop Jaan Kiivit õnnitles piiskop Soonet iseenda ja kõigi EELK vaimulike nimel. Olles äsja naasnud Šotimaalt Porvoo osaduskonna kirikujuhtide nõupidamiselt, tõi Kiivit neiltki parimad tervitused piiskop Soonele ordinatsiooni aastapäeva puhul.
Kaarli koguduse juhatuse esimees Vootele Hansen meenutas oma kõnes aega kolmkümmend aastat tagasi: «Siis pandi nurgakivi Iru elektrijaamale, sel aastal lõpetati ekspeditsioonid Kuule, Ameerika väed viidi Vietnamist välja ja toimus palju muudki. Need asjad on muutunud. Muutumatu on olnud aga Jumala arm ja kui Tema tahab, siis Ta kutsub alati meile teekaaslasi ja julgustab meid sellel teel.»
Einar Soonet õnnitles rohkearvuliselt koguduseliikmeid, koguduse kooride esindajaid ja muusikuid, laste- ja noortetöötegijaid.
Einar Soone on sündinud 26. septembril 1947. aastal. Usuteaduse Instituuti asus õppima 1970. aastal. 3. oktoobril 1973 ordineeriti Tallinna Toomkirikus peapiiskop Alfred Toominga poolt ja ta asus teenima Lüganuse ja Kiviõli kogudust. 1985. aastast alates on Tallinna Kaarli koguduse õpetaja. 1992 valis Kirikukogu Einar Soone EELK piiskopiks. Alates 1993. a on ta Eesti Kirikute Nõukogu president.
Tiiu Pikkur