Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Elva noored koos sõpradega Nuutsakul laagris

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Noortelaagris jagati Jumala sõna ja muusikat. Hanna Veermäe

Elva baptistikoguduse noorte traditsiooniline talvelaager Exit toimus Nuutsaku laagrikeskuses. Peale Elva noorte oli tulnud ka teisi, kokku umbes 30 inimest.

Laagri teemaks oli «Not found» (ei ole leidnud). Exiti noortetöö juht Lauri selgitas teemavalikut: «Kuna see hõlmab endas mõlemat suunda – midagi neile, kes juba teavad Jumalast, kuid ka neile, kes midagi veel ei tea.» See pani mind ennast mõtlema, mis on need asjad, mida ma ei ole leidnud veel Jumalas, ja miks ma ei ole temaga veel nii lähedane.
Laagri alguses mängisime tutvumismänge, sest paljud noored üksteist varem ei teadnud. Tore oli näha, et inimesed olid hästi avatud ja julgesid rääkida endast isegi piinlikke asju. Mängisime veel õues lume sees suure palliga jalgpalli, mis oli muidugi väga vahva. Mõned mängud toimusid võistlusena väikegruppide vahel, millesse meid laagri jooksul jagatud oli.
Ühel õhtul korraldati vahva oksjon, kus näiteks Snickersi šokolaad osteti ära nelja euro eest, kuigi poes maksab see vaid 48 senti. Igatahes aitasid mängud tekitada mõnusat meeleolu ja ühendada noori omavahel. Lisaks oli laagris üks sünnipäevalaps Miikael, kes tunnistas, et see oli tema elu parim sünnipäev.
Hommikuti ja õhtuti olid kogunemised, kus saime osa ülistusest, jutlusest, grupiaruteludest ja palvest. Nautisin eriliselt just aega väikegrupiga, sest saime seal arutleda eelnevalt räägitud teema üle. Laagris käisid meil ka külalised: Janice ja Linden Viinalass ning Kenneth Dasvand. Janice ja Linden korraldasid tüdrukutele ja poistele eraldi grupiaja, kus üldiseks teemaks olid suhted. Usun, et kõik osalejad said suhete valdkonnas targemaks.
Kenneth, kes on misjonär Norrast, pidas meile teisipäeva õhtul jutluse. Ta on ülikirglik jutlustaja, tõi palju näiteid selle kohta, kui täiuslik on Jumal. Kenneth kutsus meid palju ka eestpalvele ja rõhutas, et parandaksime meelt. Mind liigutas see väga.
Laagris oli ka mittekristlasi. Kui uurisin Liisilt, mis tõmbas teda tulema kristlikku laagrisse, sain teada, et tema sõbranna Heli-Riin kutsus ta kaasa. Nad olid varem tutvunud toredas Elva English Campis ning seetõttu Liis juba teadis, et tuleb kindlasti väga mõnus aeg.
Liis tundis laagris eriliselt inimeste lahkust ja sooja suhtumist temasse ning pealekauba sai ta rohkem teada Jumalast. Ta rääkis, et sisimas uskus ka varem mingil moel Jumalasse, kuid laager veel kinnitas tema usku. Minu jaoks oli laager suurepärane algus uuele aastale ja uutele plaanidele.
Triin-Mary Raudkivi