Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Emmastes on Jumal meiega

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Sünnipäevatordi lõikavad lahti Hüllo-Kristjan Simson ja Siiri Rüütelmaa.
Erakogu

Emmaste kandi rahvas tähistas 30. juulil kiriku ja koguduse 150. aastapäeva.

Emmaste kirik ja kogudus kannavad Immanueli nime, mis tähendab, et Jumal on meiega. Eks seda tunnetatakse vähemalt kord kuus pühapäeval, kui õpetaja Hüllo-Kristjan Simson Emmastes jumalateenistust peab, ja igal laupäeval õhtupalvuse ajal, mille on enda kanda võtnud koguduse liige ja vennastekoguduse vastutav vend Hiiumaal Lui Remmelg.
Pidupäeval aga kogunes kirikusse sadakond kirikulist, ka need, kes harilikult koguduse teises pühakojas, Mänspäe kabelis jutlust käivad kuulamas ja Jumalaga osadust otsivad. Kogudus oli kutsunud jutlust pidama varasema õpetaja, praegu Räpina kogudust teeniva Urmas Nageli. Kaasa teenis ka saarel puhkav Vara koguduse õpetaja Aare Vilu.
Külalisi oli kaugemaltki – sõpruskogudused Soomest Haminast ja Vironlahtist. Tänujumalateenistusel musitseerisid Kärdla koguduse kammerkoor ja kohalik pereansambel Lõosilm. Mälestati kogudust teeninud õpetajaid ning viidi küünlad Emmaste kalmistule maetud Theodor Embecki (1859–1933) ja Guido Reinvalla (1921–2000) hauale. Jumalateenistuse lõpus anti üle EELK tänukirjad koguduse kauaaegsetele töötegijatele Agu Salumäele ja Asta Lepmetsale.
Et päeval ka akadeemilist jumet oleks, tutvustas Lui Remmelg kiriku ja koguduse ajalugu. Emmaste kivikirik ehitati pärast seda, kui Sõru kabel oli tarvitamiskõlbmatuks muutunud. Maa kiriku tarvis andis Emmaste mõisa omanik krahvinna Lucie de la Gardie. Kirik valmis 1867. Õpetaja Simson ütles, et 38 liikmesannetajaga koguduse eripäraks on aktiivne lastetöö.
Rita Puidet