Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eriekskursioon „Ackermanni meistriklass“

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Kunstiteaduslik meistriklass Niguliste muuseumi näitusel „Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“, rõhuasetusega barokk-kunsti uurimisel, vabastamisel ja vabanemisel hilisemate aegade ladestuste alt.

 Aastatel 2016–2020 viidi Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kunstimuuseumi eestvedamisel ning koostöös Eesti Evangeelse Luterliku Kirikuga läbi Eesti kõige andekama ja ühtlasi skandaalema barokk-kujuri Christian Ackermanni (Tallinnas u 1674–1707/1710) elu ja loomingu uurimisprojekt. 

Ainus võimalus uurimistöö protsessist veel vahetult osa saada, on osaleda Ackermanni projekti vedurite ja näituse kuraatorite läbiviidavas meistriklassis. Meistriklass algab Christian Ackermanni eluloo ja töökoja üldtutvustusega, jätkub meistri loomingu traditsiooniliste ja infotehnoloogiliste uurimisviiside analüüsiga ning lõpeb ringkäiguga Niguliste muuseumis näitusel „Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“. Meistriklassi viivad läbi prof dr Hilkka Hiiop ja dr Tiina-Mall Kreem. Lisaks uutele teadmistele ja baroksetele emotsioonidele ootab meistriklassis osalejaid väike kingitus.

Meistriklassid toimuvad 10. detsembril, 18. detsembril ja 21. detsembril. Algus kell 18. Pileti hind 15.90.