Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Et valged tekstiilid rõõmustaksid kirikulisi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Kadri Eisti valmistatud rohelised katted, mis praegu kirikus nähtavad on.  Arhiiv.

Puhja kogudus soovib ülestõusmispühadeks saada altarile ja kantslile uued, valged tekstiilid.  

Kui kirik on remonditud ja ilus, on igati loogiline, et ka kirikuhoones nähtavad tekstiilid aitavad suhestuda kirikuaastaga. Nii on Puhja kogudus võtnud nõuks tellida uued valged katted ja loodab neid esitleda umbes kahe kuu pärast ülestõusmispühadel. Siis jääb katete valmistamiseks vajalik ajavaru ja sel ajal on liturgiliseks värviks just valge, mis sümboliseerib Kristuse võitu. 

Katted tulevad valgest sametist, need on masinpestavad ega vaja triikimist, selgitab Miina-Liisa Kuusemaa. Katted valmistab Kadri Eist, kes peab meediku ametit, ent on Puhjas tuntud kui osav näputöö tegija. Kadri Eist on teinud kirikusse ka rohelised ja lillad tekstiilid (altarikatte, altarivõre põlvituspingi katte, kantsli ja köstrikantsli katte). Tema imelisi rahvuslikus stiilis kleite ja pluuse on müüdud laatadel ja soovija leiab neid interneti abiga.

Puhja koguduse altar ja altarivõre pole viimasel ajal kaetud olnud. Rohelised ja lillad katted on teinud just Kadri Eist ja need on Miina-Liisa sõnul korralikud. Valged tekstiilid on tehtud aastal 1984 ja on oma aja ära elanud. Uute, valgete katete jaoks kogutakse praegu raha. Osa summast kogunes jõululoteriiga, milles osales sadu inimesi. Kokku annetati 586 eurot, ent kogu vajalik summa pole veel koos. Kogudus tänab heategijaid panustamast loosivõitude fondi: Lõuna-Eesti Mesi OÜ (Jaan Eensaar), Johannes Esto Kirjastus (Urmas Tamm) ja maalikunstnik Piibe Arrak.

Kõik soovijad saavad koguduse ettevõtmist toetada annetades Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Puhja koguduse kontole EE817700771001492603 (LHV) või EE912200001120103145 (Swedbank).

Rita Puidet