Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ettevalmistus pakub laiapinnalist koostööd

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Augustis toimub Läänemaal misjonikeskuse ja praostkonna ühistööna nädala jagu kestev kristlik misjoniüritus, mis sel aasta toimub alapealkirjaga „Rõõm vabadusest“.

Misjonikeskuse ja praostkonna koguduste kõrval on korraldustoimkonda kaasatud omavalitsused ja maakonna teisi organisatsioone. Just taasiseseisvumispäeva, 20. augusti üritused jäävad omavalitsuste kanda. „Koostöö kohalike omavalitsustega, erinevate organisatsioonidega ja haridusasutustega on oluline selleks, et kodukohatunne ja ühtehoidmine kasvaks tugevamaks. Oluline roll on isamaalisel kasvatusel, et riiklike tähtpäevade tähistamisel oleksid igas linnas, vallas ja külas kõik inimesed koos, rõõmsad ja tänulikud vaba Eesti eest,“ kirjutavad keskuse juhataja Leevi Reinaru ja Lääne praost Kaido Saak koguduste­le saadetud kirjas. 

Leevi Reina­­ru ütleb, et toim­kond on pidanud jaanuari lõpupäeviks kuus koosolekut. Ta toob välja, et missio raames kutsub Haapsalu linnapea ettevõtjad palvushommikusöögile, 21. augustil on Haapsalu linnuse väikeses õues vabaõhujumalateenistus. Toimub ka perepäev, aga korralduses sõltub paljugi kohalikest ja mitte ainult luteri kogudustest.

15.–22. augustini toimuvad misjonipäevad on omamoodi sümboolsed – tänavu tähistatakse Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva. Sama palju aega möödub esimesest missiost Pärnus ja Haapsalus. Päevade kordaminekuks on toimkond koostanud programmteksti, mis annab teoloogilise vaate mõistetele „rõõm“ ja „vabadus“ ning pakub kirjakohti, mida kogudustes piibliõppeks või aruteludeks kasutada.  

Tekstis öeldakse: „Vaimulikus kontekstis rõõm pole mitte ainult emotsioon, vaid meeleseisund ja suund kristlase vaimses arengus. Kui meie alandame ennast Jumala ette ja palume Tema käest rahu ja rõõmu, siis Jumala Püha Vaim kingib meile seda. See tähendab, et Jumal ise vabastab meid kurjast ja hakkame märkama inimesi ja asju, mis toovad meie ellu rõõmu.“

Rita Puidet