Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Filtril sai võimatu võimalikuks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Filter – noorte naiste meeleolukas ja sisutihe päev.
Anete Palmik

Filter on noorte naiste päev, mis toimus teist aastat 4. aprillil Tallinna reaalkoolis. Selle aasta teemaks oli «Võimatu võimalikuks».

Filtri eesmärk on tüdrukuid julgustada, aidata, et keegi ei jääks oma murega üksi, ning innustada neid astuma järgmisi samme usus.
Üritusel tuli juttu suhetest, depressioonist, heategevusest, perekonnast, eluvalikute tegemisest jm. Filtril osalesid 11–28aastased neiud/naised Eesti erinevatest kogudustest, kokku umbes 200 naist, ja ka 15 meest, kes olid korralduse poolel appi tulnud. Filtrit korraldasid neiud erinevate konfessioonide kogudustest Laura Remmeli eestvedamisel.
Naiste päeva keskseks osaks olid seminarid. Marabella Veskis sai Filtrilt julgustust ja ideid, osaledes seminaril «Elu keerulises perekonnas»: «Roosi Harjaks ja Greete-Maarja Tött rääkisid, kuidas nad on hakkama saanud oma perekonnas, kui on olnud raskused, ebameeldivad ajad, tülid ja erimeelsused. Seminaril sain tunda, et ma ei ole üksi selles olukorras, et mul on perekonnaga vahel keerulised suhted.»
Marili Kivisto osales seminaridel «Armastus kogu eluks» ja «Minu unistused vs Jumala plaan». Esimesel seminaril rääkis Talvi Helde oma 25 aasta pikkusest abielust mehega, kellega nad on vaimustavas suhtes ja lisaks ka parimad sõbrad. Teisel seminaril rääkis Liis Unt sellest, kuidas aru saada, kas tegemist on omaenda unistusega või Jumal juhib mu plaani. «Sain neilt seminaridelt uut innustust oma ellu,» jagab Marili.
Ave Viires osales seminaril «Peegel, peegel seina peal …». «Seminari juhendaja Helina Diana Helmdorf rääkis valest minapildist ja võimalusest seda muuta. Jäin kogu üritusega väga rahule.»
Toimus veel võistlusi, loosimine, intervjuu ning õhtune koosolek bändi ja jutlusega. Aega oli jäetud ka Filtri kohviku jaoks. Noormeestel oli oma roll naiste üritusel – nad tegid päevale suurepärase alguse tantsu-show’ga. Filtril oli veel üks väga ootamatu sündmus: üks noorpaar kihlus. Kõik kohalolijad elasid sellele kaasa ja vähemalt nende kahe noore elu sai sel päeval küll parimas mõttes igaveseks muudetud.
Triin-Mary Raudkivi