Eesti Kirik Kevadtormil: 14. mai evakuatsioonipunkt Paikusel

(32 fotot)

/ Autor: / Rubriik: Galerii / Number:  /

6.–17. maini toimus kaitseväe aasta suurim õppus Kevadtorm. 14 000 osavõtja seas olid ka kaplanid. Eesti Kirik kutsuti Kevadtormile, et kajastada kaplanite tegevust.

Kaplanid (paremalt) Hanno Saks, Eduard Kakko, Arvet Ollino ja peakaplan Peeter Paenurm Paikuse evakuatsioonipunktis. Foto: Kätlin Liimets

Teekonnal Tartust Pärnu võis näha märke suurõppuse Kevadtorm toimumisest. Eesti Kiriku esimene sihtpunkt 14. mai õhtul oli Paikuse evakuatsioonipunkt, kuhu Kevadtormi 2024 kaplanite tööd koordineeriv Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna ja Pärnumaa maleva kaplan nooremleitnant Arvet Ollino oli mind kutsunud.

Teiseks vastuvõtjaks oli Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonnna evakuatsioonirühma avalike suhete meeskonnaülem Ivi Korju. Just Naiskodukaitse oli see, kes koordineeris evakuatsioonipunkti tööd. Kohale oli kutsutud veel kaplaneid.

Legendi kohaselt mängiti Paikusel läbi Võrumaa elanikkonna evakueerimist. Kaitseliidu peakaplan Peeter Paenurm pidas evakuatsioonipunktis loengu langenute eest hoolitsemisest, kaplanid Arvet Ollino, Hanno Saks, Eduard Kakko ja peakaplan Peeter Paenurm jagasid Eesti Kirikule möödunud päevade Kevadtormi kogemusi, millest saab lähemalt lugeda 22. mai paberlehes. Päeva lõpetas öine jumalateenistus.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse