Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Gustav Piir sai kaela kuldristi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Piiskop Einar Soone ja õpetaja Gustav Piir. Tiiu Hermat.

2. oktoobri jumalateenistus oli Tallinna Püha Vaimu kirikus tavapärasest pidulikum – emeriitpiiskop Einar Soone riputas õpetaja Gustav Piirile kaela kuldristi. 

Seda päeva oli kogudus oodanud üle kahe aasta. Kirikuvalitsus andis positiivse vastuse koguduse taotlusele juba 2020. aasta alguses, kindlaks oli ka määratud piduliku teenistuse aeg, kuid siis raputas Eestit eriolukord ning kirikuuksed tuli ajutiselt sulgeda. Seda suurem oli nüüd rõõm ja tänutunne.

USAs sündinud ja Kanadas üles kasvanud Gustav Piir on pärit väärikast vaimulike suguvõsast, saanud põhjaliku teoloogilise ja kirikumuusikaalase hariduse. 1992 otsustas ta tulla oma vanemate sünnimaale, et asuda kodumaa kiriku teenistusse, algul Kaarli ja 1995. aastal, pärast Jaan Kiiviti peapiiskopiks valimist, Püha Vaimu koguduses. Kohe haarati noor vaimulik erinevatesse töögruppidesse ja komisjonidesse, suure panuse andis ta usuteaduse instituudis, aastaid teenis ka Tallinna praostina. Tema käest saab alati head nõu liturgilistes ja muusikalistes küsimustes.

Oma südamlikus tervituskõnes rõhutas Einar Soone, et Gustav Piir tõi kaasa uued ja värsked mõtted kirikuelu korraldamiseks.

Kogudus oskab hinnata oma õpetaja huumorimeelt, laialdasi teadmisi erinevatelt elualadelt ning sedagi, et ka kõige kiirematel ja keerulisematel aegadel on tal jätkunud aega ja tahtmist inimestega pikki ja südamlikke vestlusi pidada.

„Mäletan meie esimest pereteenistust kirikus aastaid tagasi, kus õpetaja Gustav istus võidukaare all suures tugitoolis ja lapsed patjadel tema ümber. See otsene suhtlus koguduse lastega oli ääretult soe ja hinge haarav ning iseloomustab hästi meie õpetajat,“ jutustab koguduse juhatuse esimees Ülle Gunin, hinnates õpetaja Piiri väga heaks tiimikaaslaseks kogudusetöös. Tema sõnul seisab õp Piir väga oma koguduse kestvuse eest ning kõik teemad, alates haldusest kuni diakooniatööni, saavad temaga läbi arutatud ja paika pandud. „Head ja tarka nõu oskab ta alati jagada,“ toonitab Gunin ning lisab, et õp Gustav on oma töös väga põhjalik ega jäta enne, kui asi on korda aetud.

Tiiu Hermat,

Püha Vaimu koguduse abiõpetaja