Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hageri koguduse perelaager

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

hageri laager
Rongkäigus marsiti palvemaja juurest Hageri kirikusse. Elari Lend

Tänavune perelaager toimus üle aastate taas Hageri palvemaja territooriumil.

Pikka aega peeti laagreid Pärnumaal, Harjumaal Talu laagrikeskuses ja Viljandimaal Nuutsakul, sest palvemaja juures ei olnud tänapäeva sobivaid tingimusi. Nüüdseks on palvemaja renoveeritud, see oli üheks põhjuseks taas laager kodukanti tuua.
Tegemist oli nn nostalgialaagriga, sest just neil päevil möödus esimesest sarnasest laagrist 30 aastat. Seetõttu olid laagrisse eriti oodatud toonased osavõtjad koos peredega ja laager sai pealkirja „Tagasi juurte juurde“.
Traditsiooniliselt alustati reede õhtupoolikul ja oldi koos pühapäeva lõunani. Toimusid teatevõistlused ja pallimängud, meisterdamised, lõkkeõhtud, hommiku- ja õhtupalvused, rühmatunnid lastele ja täiskasvanutele. Piiblitunni pidas Põltsamaa koguduse õpetaja Markus Haamer, kes oli koos abikaasa Margitiga laagriline ka 30 aastat tagasi.
Rõõmsat elevust ja nostalgilisi hetki pakkus videofilm 1989. aastast, mida näidati palvemajas suurel ekraanil. Mitmedki tundsid ära iseenda, sõbra või sugulase.
Palvemaja välisseinale oli riputatud valik varasemate laagrite päevakavasid, mis kõik armastusega kujundatud, igal oma käekiri ja iseloom. Samuti oli seinal nn postkast, kuhu sai üksteisele väikseid käsitsi kirjutatud sõnumeid jätta. See osutus üllatavalt populaarseks.
Laupäeva õhtusse mahtus ka kontsert, kus esines Timo Lige pereansambel. Paljude osaliste jaoks oli see laagri kõrghetk. Kuulajad haarati esinejate poolt oskuslikult kaasa laulma ja liikuma. Kontsert oli hästi südamlik ning sobis suurepäraselt perelaagrisse.
Pühapäeva hommikul marsiti rongkäigus pasunahelide ja trummipõrina saatel kirikusse. Niisugune protsessioon oli ülivõimas. Jumalateenistusel lugesid lapsed lektsioone, viisid läbi korjanduse ning laulsid lõpetuseks üheskoos kaks hoogsat laulu, mis on tuntuks saanud plaadilt „Taevaisa peopesal“. Selle plaadi väljaandmine tõi lastekoorile ka EELK tunnustuse – aasta sündmus 2018.
Suur tänu laagri korraldustoimkonnale ja Taevaisale, kes lasi kõigel hästi korda minna.
Aivi Sepp