Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Halastage!

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Väga inimlik on näidata teise inimese suunas näpuga ja öelda, et ta teeb seda, teist või kolmandat asja valesti. Mida kõrgem on süüdistatava inimese amet, seda raskem on sageli meil tema otsuste tausta mõista ning lihtsam on öelda, et tema valikud on valed. Nii lihtne on näiteks öelda, et riigikogu ja valitsus annab liiga vähe raha kas meditsiinile või sotsiaaltoetusteks ja neid summasid tuleks tõsta. Samas selline näpuga näitaja ei suuda kunagi öelda, kust see raha peaks tulema. Niiviisi teisi süüdistades arvab inimene, et kõik teised on pahad ning tema üksi hea ja õige. Samas pole ta tavaliselt valmis ise mitte midagi olukorra muutmiseks ära tegema ega asjadesse panustama.
Kui teine inimene teeb vea, siis on lihtne näpuga näidata ja süüdistada, selmet analüüsida juhtunu tagamaid ja seda, miks ta on teinud sellise vea. Nii kaob kergesti ligimesearmastus ning selle asemele astub hukkamõistmine ja süüdistamine. Jumal ja inimene, kelles on Jumala Vaim, ei aktsepteeri pattu, kuid nad armastavad patust. Nii on iga kristlane kutsutud teist inimest armastama, tema peale halastama ja talle uut võimalust andma.
Jeesus ei surnud ristil mitte õigete, vaid patuste eest. See, kes oma puudusi tunneb ja neid parandada püüab, saab andeks ja talle on antud uus võimalus. Teiste probleemidele osutajad aga jäävad sellest võimalusest ilma.
Kaido Soom