Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Halastuse aasta uksed roomakatoliku kirikus suletakse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Püha uks Püha Peetruse basiilikas suletakse. Marge-Marie Paas

Roomakatoliku kirikus tähistatud halastuse aasta kulmineerub 20. novembril Kristus-Kuninga suurpühal, kui üle maailma suletakse pühad halastuse uksed.

Püha uks Püha Peetruse kirikus Roomas, mida tavapäraselt avatakse iga 50 aasta järel, avati selleks erakorraliseks juubeliaastaks käesoleval aastal ja oktoobrikuu alguse seisuga on püha ukse lävepaku ületanud Roomas üle 18 miljoni palveränduri. Sealhulgas mitmed eestlased, kes on võtnud ette palverännaku Igavesse Linna.
Paavst Franciscus on korduvalt rõhutanud, et halastuse aastaga ei lõpe halastus. See aasta on tema sõnade järgi halastuse lävepaku ületamine; halastus on allikas, mis kunagi ära ei kuiva. Paavst soovib, et see aasta viiks meid innukamalt dialoogile, et me võiksime tunda ja mõista teisi kristlikke konfessioone ja teisi religioone paremini. Ja seda eriti reformatsiooni juubeli aastal, mida tähistab 2017. aastal luteri kirik.
Roomas leiab novembrikuus aset mitu suurüritust, millega võivad ühineda kogu maailma kristlased. Need on liturgilisele muusikale pühendatud üritus, mis keskendub muusikale kui halastuse instrumendile; halastuse püha vaestele, kus paavst Franciscus soovib üheskoos halastuse aastat pidada vaesemast vaesematega; kinnipeetud inimeste kogunemine Roomas Püha Peetruse kirikus koos paavst Franciscusega, kus püha isa soovib kutsuda kinnipeetuid meeleparandusele ning lootusele. Kõigest lähemalt www.im.va.
Laskem Jumalal meid sellel juubeliaastal üllatada. Ta ei väsi kunagi tegemast lahti oma südame uksi ning kordamast, et ta armastab meid ja soovib oma armastust meiega jagada. (Misericordiae Vultus, 25)
Marge-Marie Paas