Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Heategevuslik emadepäeva kontsert Hageri kiriku oreli restaureerimise toetuseks

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Käesoleva aasta alguses asutas Hageri Lambertuse kogudus Sihtasutuse Hageri Lambertuse Kirik. Moodustatud mittetulundusühingu esimeseks ülesandeks on restaureerida Hageri kiriku orel.
Tegemist on ainulaadse, eaka ja suurt kultuurilist väärtust omava oreliga. Orelil on suur muinsuskaitseline väärtus nii algselt säilinud Tantoni ehitatud registrite näol kui ka G. Terkmanni tehtud ümberehitustega. Teisele manuaalile lisatud pneumaatilisel registritraktuuril on palju huvitavaid detaile ja see on varane näide oreli moderniseerimisest üldcrescendo lisamisega. Nimetatud omadused teevad Hageri kiriku orelist olulise osa Eesti kultuuripärandis, mis on säilitamist väärt. Oreli kõlavärv on romantiline, selles sisalduvad klassikaliselt selge kõlaga registrid.
Oreli restaureerimise rahastamiseks on sihtasutus plaaninud 2009. aastal korraldada erinevaid heategevuskontserte. Esimene neist, heategevuslik emadepäeva kontsert,  toimub pühapäeval, 10. mail Hageri kirikus kell 19. Kontserdil esinevad Hageri kogudusega seotud muusikud Birgit Õigemeel ja Kadi Toom koos Padjaklubiga. Nendega koos musitseerivad Uku Suviste ja Paul Daniel, samuti väikesed üllatusesinejad! Kontserdi pileti hind on 75 krooni. Kogu saadud tulu läheb oreli restaureerimise toetuseks.
Kinkides oma emale või vanaemale meeldiva kontserdielamuse, aitad kaasa kohaliku kultuuripärandi säilitamisele.
Kutsume annetama kõiki, kellel huvi ja tahtmist oreli restaureerimisele kaasa aidata. Annetusi on võimalik teha heategevuslikel kontsertidel, pühapäevastel jumalateenistustel, Hageri koguduse kantseleis või ülekandega EELK Hageri koguduse kontole 10802003930006 SEBs märksõnaga «orel».

Reelika Mets