Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Heategevusorganisatsioon Jumalalaegas aitab

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Abi otsides pead tühjalt läbi käima mõnikord mitu instantsi. See on väsitav, kuid lõpuks leiad ikka õige ukse.

9. septembril 1525 avaldas Tallinna raad määruse üldisse laekasse kuuluvate varade kasutamise kohta pastorite, kirikuteenrite ja vaeste heaks. Ühtlasi määrati arvepidamise ja aruandmise kord.
Nii rajati Tallinna linna asutus, mis Jumalalaeka nime all üsna laialdast tegevust arendas. Samanimeline MTÜ taasloodi 8. jaanuaril 2003. a. «Mitut eri laegast võib nüüd pärast 11 aastat naljatamisi kokku kummutiks nimetada. Üheks koostööpartneriks on näiteks nüüdki abilaeka projektis 50% ulatuses Tallinna linn,» tõdeb algusest peale MTÜga seotud tegevjuht Janar Vaik, «kuid on palju teisi ka. Oluline on, et me ei saa põhitoetust välismaalt, vaid tegutseme eestimaiste vahenditega Eesti inimese heaks.» MTÜ annab tööd neljale inimesele, kaks neist on pimedad.
«Pöörduda võib alati erinevates küsimustes,» ütleb Vaik lahkelt. «Olgu mõne abivahendi hankimine, teave, kuidas toetusi taotleda, rehabilitat­siooniplaani alane nõustamine – ühesõnaga, vastavalt kummutisahtli sisule.»
Silmalaegas on läinud aastal kõige tegusam olnud, siit saab nii vaegnägija kui pime endale vajalikku: korraliku luubi, kõneleva kella jpm. Silmalaeka tulemi abil on käigus hoitud muid tegevusi.
Oma laegas tegeles ühingu algaastail kodutute muredega, nüüd on Tallinn võtnud selle tegevuse üle. Riidelaegas on eesti päritolu esemete omalaadne taaskasutuskeskus, kuigi mitte väga tegus läinud aastal. Noortelaegas on igal aastal korraldanud nägemispuudega noortele laagri.
Reisilaegas võib teha ja on ka teinud teemareise eri huvigruppidele. Käesoleval aastal on kavas tõmmata tõsisema hooga valla kirjastuslaegas, sest avaldamisjärge ootab mitu luulekogu.
Juune Holvandus