Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Helsingi eestlased said leeriõpet veebis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Leeripüha Helsingi Kallio koguduse Alppila kirikus 30. mail. Dagmar Õunap.

Helsingi Kallio koguduse Alppila kirikus konfirmeeriti kaheksa leerilast. 

Alates märtsikuust töötas täiskasvanute leerikool Helsingis elavatele eestlastele. Kuna Soome kirikus on koroonapiirangud karmimad kui Eestis, siis toimus kogu leeriõpe sel korral veebis. Kui üldiselt on veebi teel toimuvatel kursustel oma tugevad puudused, mis seonduvad nõrga isikliku kontaktiga, siis sellisel, veebis toimuval leerikoolil on olemas ka oma plusspooled. Leeriõpilased olid Keravast, Espoost, Vantaast, Porvoo kandist ja Tuusulast ning raske olnuks igal nädalal leeritundi kohale tulla. Nii tegi veebi teel juhendatud leerikool osalemise lihtsamaks. Leeriõpetust andis allakirjutanu. 

Leerilapsed töötasid aktiivselt kaasa ja kui sageli on probleemiks see, et tundides osalejate protsent on kasin, siis antud juhul seda öelda ei saa. Osalemisprotsent ulatus peaaegu alati maksimumini – vahel küll kuulajana autoroolis olles, aga seegi on parem kui tunnist puudumine. Kuna tegu oli noortega, siis ei tekitanud veebis osalemine ka mingeid tõrkeid. Isegi vestlus õnnestus ja leerilapsed said oma nutitelefonist ka piiblikohtade ülesleidmisega ning ettelugemisega hakkama. Helsingi koguduste eestikeelse töö koordinaator Dagmar Õunap viis läbi ka küsimustele vastamise võistluse, mis kinnistas teadmisi. 

Soome Vabariik piirab jätkuvalt sissesõitu teistest Euroopa Liidu riikidest, seetõttu ei saanud leeriõpetuse andja leerilapsi konfirmeerida, kuid olukorrale leiti lahendus: leeriõnnistamise tegi Espoo toomkoguduse eestlasest õpetaja Raigo Liiman, kes oli viimasel hetkel valmis appi ruttama. Leerilapsed soovisid eranditult liituda Eestis olevate kogudustega. 

Kaido Soom