Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hõimunädal algas palvusega Tallinna Jaani kirikus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jaan Bärenson avajumalateenistusel.
Anu Väliaho

Traditsioonilised hõimupäevad toimuvad 15.–22. oktoobrini. Programmis on tähelepanuväärne osakaal Soomega seotud üritustel.

MTÜ Fenno-Ugria Asutuse kõrval pööravad hõimurahvastele tähelepanu ka kiriklikud organisatsioonid. Selleks puhuks on ühisläkituse kirjutanud nagu ikka Eesti Kirikute Nõukogu, Eesti Evangeelne Allianss ja Eesti Piibliselts. Kõiki kutsuti pühapäeval, 15. oktoobril palvetama meie sugulasrahvaste eest. „Mõelgem täna palves sugulasrahvastele Venemaal, Soomes, Ungaris ja mujal maailma eri paikades, aga ka Eestimaal,“ kirjutatakse läkituses.
Kui tavaliselt on hõimupäevad lõppenud oikumeenilise jumalateenistusega Tallinna Jaani kirikus, siis sel aastal avati päevad pühapäeval jumalateenistusega. Jutlustas Soome kiriku kauaaegne misjonär, Keila koguduse abiõpetaja Juha Väliaho. Muusikat tegi sama koguduse soome-ugri laulurühm Sauelt.
Päevade raames toimub hulga üritusi, sealjuures misjonikeskuse korraldatud kirikupäevad „Kindel linn“ Keilas, kus Eesti Piibliselts on välja pannud piiblinäituse. Saue päevakeskuses on avatud mari kunstniku Žanna Tohti maalinäitus ja peetakse mari potipiruka pidu.
Reedel on Tallinnas Telliskivi loomelinnakus konve­rents „Linnaruum – oht ja väljakutse identiteedile“, mis kes­kendub soome-ugri vähemusrahvaste ja etniliste rühmade kultuuridele linnakeskkonnas, kuhu pärimussidusast külamaailmast suundub elama üha rohkem ja rohkem inimesi.
Eestis tähistatakse hõimupäeva, mis on ka lipupäev, oktoobrikuu kolmandal laupäeval, sel aastal 21. oktoobril. Päevade mitmekesise kavaga saab tutvuda kodulehel www.fennougria.ee.
Rita Puidet