Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hoolas oma ametis

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /


Helme, Taagepera ja Mõisaküla koguduse õpetaja Arvo Lasting pälvis Herbert Kuurme nimelise stipendiumi.

Meeldiv oli pärast puhkust Tartu Kultuurkapitali juhatajalt Anne Evrechtilt saada teade, et juuni alul välja kuulutatud stipendiumikonkursi võitjaks on osutunud kirikuõpetaja Arvo Lasting. «Tegemist on erudeeritud kirikuõpetaja ning sooja, südamliku ja abivalmis inimesega, kes on aidanud edendada koostööd koguduste ja kohalike omavalitsuste vahel,» seisab kirjas kandidaadi valiku kohta.
Tunnen isegi Arvot kui igati tublit ja lahke olemisega, alati abivalmis karjast, kes ordineeriti õpetajaks 1998. aastal ning teenib Helme ja Taagepera kogudust 1999. aastast. Kui stipendiumikonkursi tingimus näeb ette, et vaimulik peab olema kaks kuni kolm aastat näidanud end kohalikus kogukonnas pühendunud töötegijana, siis Arvo on selle mitmekordselt ületanud.
Teda teatakse hästi kohalikes hooldekodudes ja algkoolides, ta on laulnud tegevuse lõpetanud Tõrva rahvakooris ja laulab ansamblis Sillervo, lisaks on ta SA Tõrva Kirik-Kammersaal nõukogu esimees. Ta on aktiivne täienduskoolitustel osaleja.
Arvo on preemia üle üllatunud ja tänab komisjoni liikmeid Tiina Sarjast (H. Kuurme tütar), Joel Luhametsa, Ove Sanderit, Toomas Jürgensteini ning Endel Reinpõldu New Yorgi Pauluse kogudusest, samuti teda soovitanud Helme vallavanemat, Taagepera külaseltsi, Viljandi praosti ja Pikasilla algkooli.
2011. aastal valiti Arvo Lasting Viljandi praostkonna sinodil aasta töötegijaks. Ka seekordne tunnustus on meeldiv ja ta lubab olla oma ametis edaspidigi hoolas. Preemiaks saadud 650 euro eest ostab Arvo võib-olla uue sügavkülmiku, sest on sel aastal palju marju korjanud, ja annetab kiriku heaks, aga mine tea. Ega ta preemia kasutamisele eriti mõelnud ole.
2006. aastal asutatud Herbert Kuurme mälestusfondi preemia on varem saanud Rene Alberi (2010), Lembit Tammsalu (2008) ja Arvet Ollino (2007).
Rita Puidet