Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ilkka Puhakka selgitas tähendust sõnade taga

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

10. septembril alustas Nõmme Rahu kirikus uudne piibliõpetuse seeria «Tähendus sõnade taga».  

Tegemist on 12 nädalat kestva iganädalase õpetusõhtuga, kus igal korral avatakse kuulajatele lähemalt üht Piibli kirjakohta. Esimesel korral kõneles Soome evangelist Ilkka Puhakka salmidest Luuka 9:57–62, kus Jeesus seab jüngriks tahtjad valiku ette.
Tunniajane õpetus oli jagatud kolmeks osaks, mille vahel sai ühiselt laulda pillimängu saatel. Õhtu lõppes ühise palvega ning soovijad said vestlust jätkata kogudusemajas kohvilauas.
Üritusel osalenud Mariliis tundis, et õppis nii mõndagi uut. «Olin neid salme varemgi lugenud, kuid see seletus oli minu jaoks uus – mida on mõeldud rebaste ja mida taeva lindude all. Meile, lääne inimestele, ei ütleks need sõnad midagi, sest me ei tunne tausta ja konteksti, kuid just seda Ilkka meie jaoks lahti seletaski.»
Evangelist on keskendunud Piibli uurimisel just Jee­suse-aegse kultuuri, keele ja ühiskonna tundmaõppimisele ning Jeesuse tähendamissõnadele, millest kõneleb Nõmmel ka järgnevatel nädalatel.
Ilkka kõnet tõlkinud Joel Reinaru jõudis peale keelelise ka sisuliselt kaasa mõelda: «Mõtlesin tema seletust kuulates, kui palju on Piiblis veel neid kirjakohti, millest olen varem n-ö üle libisenud ehk võtnud teadmiseks ilma pikemalt arutlemata. Seekordse kirjakoha puhul tundsin just, et varem ehk oligi võimatu seda mõista, sest mul oli puudunud võti, millega seda avada, kuid täna õhtul see võti meile anti.»
Rõõm oli näha, et huvi piibliõpetuse vastu on rohke – esimesel õhtul oli kirikus ligi 100 inimest. Järgmistel teisipäevadel kell 18 oled Sinagi väga oodatud, et üheskoos paremini tundma õppida Sõna ja nautida osadust.
Sirli Lend