Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ilmub Eesti Muinsuskaitse Seltsi ajalugu

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Eesti Muinsuskaitse Selts tähistab jõulukuu 12. päeval oma 25. aastapäeva. Sel puhul on lisaks pidulikule konverentsile, näitusele ja kroonikafilmide valikule Tallinna Suurgildi hoones kavas esitleda juubelikogumikku Eesti ajaloos väga olulist osa etendanud muinsuskaitseliikumisest.
Kakskümmend seitse autorit (Jaan Tamm, Mart Laar, Tõnis Lukas, Priit Herodes, Rein Taagepera, Tullio Ilomets, Aho Rebas, Küllo Arjakas, Trivimi Velliste jt) annavad kolmekümne viies artiklis ja rohkem kui 400 leheküljel ülevaate Eesti Muinsuskaitse Seltsi loomisest ning veerandsajast tegevusaastast. Kõvakaaneline raamat on rikkalikult fotodega illustreeritud.
Muinsuskaitseliikumine oli üks peamisi meie iseseisvuse taastajaid rõhutades Eesti Vabariigi katkematut õiguslikku järjepidevust, algatades kodanike komiteede liikumise ja Eesti Kongressi valimise, mis pani aluse VII riigikogu lähteotsustele. Üks olulisemaid muinsuskaitseklubisid oli kirikuõpetajaid ühendanud Portaal. Kirikud kuuluvad väärikamate muinsuste hulka.
Kõik, kes jagavad Eesti Muinsuskaitse Seltsi põhimõtteid ja eesmärke, on väga oodatud kõnesoleva juubelitrükise väljaandmist toetama annetusega, mida saab teha Eesti Muinsuskaitse Seltsi kontole 221043388241 Swedbankis või 10022002686005 SEBs. Selgituseks märkida «juubelitrükis».
Isikud, ettevõtted ja organisatsioonid, kes teevad vähemalt 15eurose annetuse enne 1. detsembrit, trükitakse Eesti Muinsuskaitse Seltsi toetajate nimekirjas pidulikul tänukaardil ja nad saavad endale signeeritud koguteose.
Täpsem teave: info@muinsuskaitse.ee või tel 513 5652, 641 1287.
Muinsuskaitse on meie juurte ja mälu kaitse, seega meie tuleviku kaitse!
Trivimi Velliste,
Eesti Muinsuskaitse Seltsi auesimees