Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ilmus koguteose teine osa

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Looming, Uudised / Number:  /


Varasemalt on Vello Salo „Palved ja hommikumõtisklused“ Ivar Tröneri käsikirja põhjal välja antud kolm aastat tagasi.  

Postimehe kirjastus on välja andnud teise osa Vello Salo käsikirjadest pealkirjaga „Jumalale on kõik võimalik“.

Preester Vello Salo (1925–2019) tegi Vatikani Raadios aastail 1948–1953 ja 1961–1965 eestikeelseid saateid, kus tutvustas katoliku kiriku sündmusi Eestis, aga ka kirjandus- ja kultuurisündmusi, sh uue piiblitõlke valmimise üksikasju. Nii kirjutatakse mahuka, 792-leheküljelise raamatu tutvustuseks. 

Vello Salo tekste võib vaadelda ka kui omalaadset katoliku kiriku ajaloo käsitlust eesti keeles – tutvustatakse raamatut. Ja veel: „Eriti järjepidevalt ja üksikasjalikult leiab valgustamist ajaloolise Vatikani II Kirikukogu tegevus. Vatikani Raadio saated aitasid nii pagulastel kui ka kodumaale jäänud eestlastel, kel nende saadete kuulamine õnnestus, säilitada lootust, et vaba Eesti mõttelugu polnud Nõukogude okupatsiooni tõttu katkenud, vaid elas siiski edasi.“ 

Raadiosaadete tekstid on raamatusse valinud Ivar Tröner, raamatu on toimetanud Anu Saluäär, raamatu konsultant on Kalle Kasemaa ja järelsõna kirjutas Jaan Kaplinski.

Vello Salo oli erakordselt mitmekülgne, lisaks tegevusele vaimulikuna tunti teda ka ajaloolase, tõlkija ja ajakirjanikuna. Ta töötas mitmes välisriigis, sh Vana ja Uue Testamendi professorina Iraagis. Aastal 1993 naasis ta Eestisse. Vello Salo oli Eesti Kirjanike Liidu liige ja on pälvinud 1997 Valgetähe II klassi ja 2006 Riigivapi II klassi teenetemärgi.

Rita Puidet