Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ilmus „Nuttev vaskmüür“

/ Autor: / Rubriik: Usuteadusuudis, Uudis / Number:  /

See 318-leheküljeline laiale lugejaskonnale kirjutatud raamat annab ülevaate prohvet Jeremija sõnumist ja elust kronoloogilises järjekorras.


Lugejale esitatakse kaasahaarav ja põnev lugu prohveti ning Juuda riigi ja rahva dramaatilisest käekäigust 7.–6. sajandil eKr. Otsitakse vastuseid ka üldinimlikele küsimustele: Kas õnnetused on Jumala karistus? Kuidas jääda ellu globaliseeruvas maailmas? Kuidas leida jõudu raske kutsumuse jaoks?


Prohvet Jeremija aeg on hämmastavalt sarnane meie ajaga. Tollases maailmas püüti ühendada majandust, kultuuri ja religiooni. Jeremija sai raske ülesande tuletada rahvale meelde Jumala tahet ning mõista hukka ebajumalateenistus ja uskmatus. Jeremijal olid vaid mõned ustavad järgijad, enamik rahvast oli tema vastu ja lausa kiusas teda taga. Raamat püüab vastata ka küsimusele, mis andis Jeremijale jõudu jääda oma raskele kutsumusele truuks enam kui 40 aasta vältel.


Raamatu autor Mailis Janatuinen on pensionil olev Jaapanis teeninud misjonär. Hariduselt on ta inglise keele õpetaja ja teoloogiamagister. Ta on loonud Rõõmusõnumiringi (https://ilosanomapiiri.fi/i.shtml), mille kodulehel leiab vestlusküsimusi sisaldavaid piibliringi materjale paljudes keeltes, sh eesti keeles. Seda võib soojalt soovitada kõigile kogudustele. Mailis Janatuinen on ka koolitanud ringijuhte paljudes Euroopa, Aasia ja Aafrika maades. Ta on kirjutanud mitmeid Piiblit seletavaid raamatuid. Tema ettekandeid saab kuulda Radio Patmoses ja TV7-s. Raamatu ilmumist eesti keeles toetas raamatu autor ja selle on välja andnud Allika kirjastus. Praegu saab teost osta Tartus Pauluse ja Tallinnas Logose raamatupoest.


Urmas Oras
tõlkija