Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In memoriam Endel Meiusi

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

22_meiusi_endelIn memoriam
Endel Meiusi

EEKBKL ajakirja Teekäija jaanuarinumber annab teada, et lahkunud on Endel Meiusi (7.11.1932 – 11.1.2018). Eestis mäletatakse teda ustava kristlasena, kelle missiooniks oli Piiblite levitamine, kristliku raadio käivitamine ning humanitaarabi jagamine.
Endel sündis Tallinnas. Tallinna pommitamise järel 1944. a põgenes pere Rootsi, kus Endel lõpetas keskkooli. Ameerikasse siirdunud, õppis ta usuteadust ja teenis pastorina kogudusi. „Üliõpilasena korraldas Endel 1953. aastal esimese eestikeelse raadiosaate. Sealt alates sai tema südameasjaks raadiomisjon,“ kirjutab Teekäija.
23. dets 2013 kirjutas Eesti Ekspress, et Pereraadio asutasid kaks Ameerika kristlikku ühingut. Neist üht (Estonian Christian Ministries) juhtis väliseestlane Endel Meiusi, teist (Estonian Christian Radio Projects) California arst Jim Carlson. „Mõlemad aktiveerusid Eesti taasiseseisvudes, levitades siin piibleid ning toetades usukuulutust. /…/ Raadio sündis novembris 1993. Selleks ajaks oli valmis ehitatud Oleviste stuudio. Samal aastal hakati saateid tegema Tallinnas ja Kuressaares, peagi ka Tartus.“
Eesti Kirik