Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In memoriam Skautmaster Endel Reinpõld

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

In memoriam
Skautmaster Endel Reinpõld
18.07.1926 Annikveres – 29.10.2012 Viimsis

Mälestame head koguduse liiget ja kauaaegset esimeest Endel Reinpõldu austuse ja kahjutundega tema lahkumise puhul.
Tundsime Endlit meie Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kiriku New Yorgi Pauluse koguduse keskel, teenistustel ja ametiülesannete täitmisel kui alati head truud eesti meest, kes teenis Issandat ja ligimest vaikse kindla meele ja teoga.
Tema elas Issanda Jeesuse Kristuse õpetuse kohaselt: «Kui keegi tahab olla esimene, siis olgu ta viimane ja kõikide teenija!» (Markuse 9:35) Olles truu pühale ristiusule ja eestlusele, teenis Endel Reinpõld hästi ja mõjuvalt, eriti sulemehena, Issandat ja ligimest mitmel vastutaval kohal.
Issand on võtnud Endel Reinpõllu oma igavese õndsuse riiki. «Ma kuulsin häält taevast ütlevat: Õndsad on surnud, kes nüüdsest peale surevad Issandas; nad võivad hingata oma vaevadest, sest nende teod lähevad nendega kaasa!» (Ilmutuse 14:13)
Meile jääb igatsus Endli ja tema heade tegude järele. Issanda õndsuse riigis kohtume uuesti.
Mälestustalitus Endel Reinpõllule peetakse New Yorgi Pauluse koguduse keskel detsembri 2. pühapäeval Gustav Adolfi kirikus, kus aastaid saime temaga koos osa Issanda sõnast ja sakramendist.
Thomas Vaga,
koguduse õpetaja

* * *
Endel Reinpõld, kes oli ligi paarkümmend aastat New Yorgi Pauluse koguduse esimees ja  E.E.L.K. USA Esimese praostkonna sekretär, saadeti viimsele teele Tallinnast Pärnamäe kabelist 8. novembril. Matusetalituse toimetas peakaplan emeeritus Tõnis Nõmmik. Lahkunule avaldasid viimset austust Kristjan Pomm Eesti skautide ühingust, Krista Tammaru USA Eesti gaidide ja skautide nimel; diplomaat Jaan Kirikmäe, Mari-Ann Kelam sõprade nimel  ja Jüri Reinpõld perekonna nimel.