Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Innustav ja tore kohtumispaik

/ Autor: / Rubriik: Eesti Kirik 100, Uudised / Number:  /

Eesti Kirik on koht, kus kõik kokku saavad. Olgu see siis paberkandja või veebi vahendusel.

Triin Salmu. FOTO: Erakogu


Kohtumispaik – seda saab öelda nii kiriku kui ka ajalehe kohta. Kirikus kohtume peamiselt küll Jumalaga, kuid ka kaaskristlastega. Eesti Kirik on kohtumispaigaks just kaaskristlastega. Ja seda väga suurel hulgal, kui mõelda tagasi nendele sajale tegutsemisaastale. Kohtumine selles mõttes, et kus veel oleks võimalik ühest kohast kuulda nii paljude erinevate inimeste arvamusi ja mõtteid, intervjuude vahendusel tutvuda põnevate inimestega ning olla kursis erinevate tööharude tegemistega.


Eesti Kirik on see koht, kus kõik kokku saavad. Olgu see siis paberkandja või veebi vahendusel.


Laste- ja noorsootöö valdkond on ka üks nendest, mida selles kohtumispaigas tutvustada saab. Olgu selleks siis tulevaste ürituste reklaamid, juba olnud tegemiste kohta kirjutatud artiklid või hoopis valdkonna inimeste arvamusartiklid. Arvan, et igal kiriku liikmel on oluline olla kasvõi vähesel määral teadlik sellest, mida Eesti luterlikus kirikus üldse tehakse diakoonia-, misjoni- või lastetöös. Eri koguduste lugude jagamine võib innustada mõnda teist kogudust jätkama või taasalustama unarusse jäänud tööharu või siis toetama teiste koguduste tegemisi, kui endal ei ole võimalusi.


Eesti luterlik kirik on siiski suhteliselt väike kirik ja meil on vaja üksteist toetada mitte ainult lastetöös, vaid ka muudes valdkondades. Eriti üksteist palves hoides. Eesti Kirik on selleks kokkupuutepunktiks ja platvormiks, kus saab jagada oma lugu ja lugeda ka teiste omi.


Kogudused teevad vägevaid asju ning muidu ei saagi nendest teada, kui Eesti Kirikust ei loe. Neid lugusid võiks isegi rohkem olla, sest toredaid ja töökaid inimesi ning põnevaid ettevõtmisi jagub meil küllaga.
Mida võiks tuua järgmised 100 aastat? Loodan, et Eesti Kirik on jätkuvalt selleks innustavaks ja toredaks kohtumispaigaks, kus terve kiriku tegemised on nähtavad.

Triin Salmu