Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Inspiratsiooniks ja innustuseks kogudusele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Organisatsiooni YWAM saadikud jumalateenistusel jumalakogemust jagamas.
Helene Toivanen

Kaks nädalat viibisid Tartus vabatahtlikud Rootsist, jagades oma mõtteid usuteel kogetust.

1960. aastal loodi misjoniorganisatsioon Youth With a Mission, mis tegutseb nüüdseks 130 maal. Jaanuari esimesel nädalal jõudis Tartusse organisatsiooni Rootsi haru kaudu kuus noort, kes osalesid kolmekuningapäeva perejumalateenistusel, meisterdasid ja mängisid lastepäeval koos lastega ning tegid lastele näomaalinguid. Noored olid ka pühapäevasel jumalateenistusel, tunnistasid oma usku ja laulsid. Tuleb tunnistada, et eesti keeles lauldud laul kõlas arusaadavalt.
Koguduse õpetaja Joona Matias Toivanen ütleb, et noored saabusid Tartusse Rootsi Linköpingi koguduse vabatahtliku Helena Virtaneni vahendusel. Kuna organisatsioon saadab noori eri riikidesse misjoneerima, siis küsiti vaimulikult, kas Tartus oleks noortele rakendust.
Mõte tundus hea: kui koguduseliikmed näevad noorte vaimustust, küsivad nad ka endilt, mida saavad teha, et usu sõnumit levitada. Lisaks jumalateenistustele Maarja koguduses osalesid noored Peetri koguduse osadusõhtul ja Pauluse koguduse noorteõhtul. Tartust suunduti edasi Ukrainasse, kuhu noored jäävad kuuks ajaks.
Maarja kogudus on muutunud linnas enam märgatavaks ja pingutab kogudusest eemale jäänud liikmete hoidmiseks. Selleks peeti läinud jõuludel jumalateenistus Peetri kirikus, meenutamaks aega, kui kirik ja leerimaja oli koguduselt ära võetud. Sellele vaatamata ei andnud kogudus alla ja tegutses edasi Peetri kirikus.
Rita Puidet