Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Isadepäeval lauluga üles

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Märksõnad:  / Number:  /

Tanel Ots, Jüri koguduse õpetaja: Küsimus on selles, kust algab nädalalõpp? Kas reede on seda juba või mitte? Või rääkides pühapäevast – ühtedele on see nädala lõpu päev, teistele uue nädala esimene päev.
Minu nädalalõpp oli üsna tavaline. Et olen tööl mitmes ametis, siis tuleb ka aega koguduse ja omavalitsuse vahel jagada. Siiani on see hästi sujunud, sest vallavalitsuses on töörohkem nädala esimene pool – esmaspäeval algab suure mürinaga ning neljapäevaks-reedeks juba saab sisuliselt ühele poole – ja koguduseelus alates kesknädalast. Kolmapäeval näiteks kütame kogudusemaja soojaks, et inimestel oleks mõnus koguneda. Toimub ilmikute juhitud piiblitund ja teises tares leeritund, avatud on kantselei vaimuliku jutule tulijatele.
Aga tulen tagasi lõppenud nädala juurde. Neljapäeval olin Harjumaa vallajuhtidega koolitusel. Laupäevaks olin välja reklaaminud talgupäeva, et kirikuaed mahalangenud puulehtedeks puhtaks riisuda. Paraku sain ürituse laupäeval vaid avada ja talgulistele jõudu soovida, sest olin ise seotud matusega. Matused enamasti toimuvadki laupäeval, siis saavad ka inimesed kaugemalt kohale tulla. Nii et leheriisumise talgutele saatsin abikaasa koos nooremate lastega.
Pühapäeval oli loomulikult jumalateenistus Jüri kirikus. Meie kogudus on pühapäevakogudus, nii saab öelda. Kihelkond on ju suur, ka paljud koguduse aktiivist tulevad Tallinnast. Pühapäeval on pühapäevakool. Meil on välja kujunenud, et lapsed osalevad kirikus jumalateenistusel kuni jutluseni, siis lähevad kogudusemajja oma jutlust pidama. On tore jälgida, kuidas toimib laste initsiatiiv – nad tahavad pühapäevakooli tulla ja ju siis peavad vanemad ikka ka kaasa, kirikusse tulema!
Muidugi tegi pühapäeva eriliseks isadepäev. Meie peres on traditsiooniks saanud, et isa äratatakse sel puhul lauluga üles. Oli rohkelt kallistusi ja ilusad tervituskaardid. Isegi meie tudengist tütar tuli selleks puhuks Tallinnast koju, kuigi mitmed eakaaslased olid üllatunud, et kas tõesti selleks, et isa tervitama minna. Muidugi olen uhke, et olen viie tubli lapse isa. Noorim käib veel lasteaias, vanim ülikoolis – kõik mõeldavad haridusastmed on kaetud!