Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Issand kinnitab neid

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Õpetaja Rene Reinsoo ja hõbeleerilapsed Paavo Mändar, Aivar Rehi, Roman Vallaste ja Ülle Vallaste Kärla kirikus. Riina Kirss

Pikkade vartega liiliad, taevasinised kellukad, lõhna hõljutavad roosid ja teised lilled kirikulistel käes. On traditsiooniline Kärla kiriku sünnipäev koos hõbeleeripühaga.  

Leerilapsed kogunesid pastoraati, et rongkäigus kellahelina saatel kirikusse astuda. Pidulikult riietatud hõbeleerilapsi koos õpetaja Rene Reinsooga tervitatakse püsti seistes. Orelit mängib Ülle Reinsoo, sest üks hõbeleerilastest on ka meie kiriku organist ja koorijuht Ülle Vallaste.
Leerilapsi õnnistatakse altari ees. Rahu ja tänulikkus täidab südame. Ühiselt laulame: «Pühakoda teiseks koduks ristimises mulle sai». Muusika täidab võlvialused.
Kiriku naiskoor Kargell annab kõik, mis lauljal anda, sest Ülle Vallaste ise juhatab, tütar Triin saadab pillil ja sündmus on pingutamist väärt. Teine leerilaps Paavo Mändar (koguduse juhatuse esimees) kiidab meie esinemist. Lauljad ise ka tunnistasid, et seekord oli hea laulda.
Õpetaja kasutas imeilusa viisiga litaania kirikupalvet, st lauldes palvetamist. Armulauale jätsime patud, mida teadsime olevat ja ka need, mida ise ülekohtuks ei taha pidadagi. Kerge oli tõusta, sest igapäevaelu on Jumala hoole all. Teistmoodi oli täna ka sellepärast, et ei kiirustatud pärast jumalateenistust koju, vaid jäädi pidulauda mõtteid vahetama.
Soome keele oskajad vestlesid Kihelkonnale külla tulnud Nokia sõpruskoguduse liikmetega. Paistis, et külalised olid ka elevil ja rõõmsad.
Hõbeleer kodukirikus oli alles teist korda. Kuldleerilastel tekkis paus, teadagi mille pärast. Võsaleer (noorte suvepäevad) meelitas ja leeri oli üsna ohtlik minna, sest võis töökoha kaotada. Pioneerijuht vallandati päevapealt, kui saadi teada tema leeriõnnistamisest.
Uuel Kärla kirikul on vanust 174 aastat. Ajaloolised andmed kiriku kohta ulatuvad aga 14. sajandisse. 17.-18. saj vahetusest on teada fakt, et Kärla kiriku pastori Jodocus Kohli ettevõttel rajati kiriku juurde esimesed metsakultuurid Eestis. Eks see männik siis liivaluidetel kasvama hakkas kõrge kaldaga Kärla jõe lähedal. Kirikul oli ka ühe hingekarjase kingitud rohkem kui 700 köitest koosnev raamatukogu, mida enam pole.
Õpetaja Elmar Reinsoo juhtimisel remonditi kehvas seisus kirikuhoone, ehitati pastoraat. Kogudusel on hing sees tänu Jumala armule. Jumalateenistused toimuvad igal pühapäeval. Janu jumalasõna järele on hulga tähtsam kui maine vara. Kui hing saab vabaks, on töönädalat rõõm tervitada.
Aime Haamer,
Kargelli laulja