Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Issand on lähedal

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Olge ikka rõõmsad Issandas! Taas ma ütlen: Olge rõõmsad! Issand on ligidal! Fl 4:4,5b
Mitmel pool Euroopas on kombeks välja kuulutada jõulurahu, et kogu rahvast kutsuda üles väärikas rahus ja rõõmus pühitsema Issanda Jeesuse sündimise püha.
Paraku võib aga õnneliku rahu keskele jõhkralt tungida valu ja lein. Paljudele inimestele meie keskel on ka jõuluaeg kurbusega täidetud. Mõelgem eestpalves Strasbourgi jõuluturul toimunud veretöö ohvritele ja nende lähedastele ning inimestele meie keskel, kelle jõuluaega varjutab mõni vahetu tõsine põhjus.
Maarjamaiselt mureliku meelega kipume oma turjale koguma aga ka niisuguseid koormaid, mida ei põhjusta otsene lein ega valu, kuid mis päris rõõmustada ka ei lase. Üldjuhul ei vabane taolisest painest isegi usina tööga ega raske rahaga, sest mida paremal järjel elame, seda tühisematel asjadel laseme endale meelehärmi valmistada.
Need taagad saab maha heita vaid oma ellusuhtumist muutes. Tehes rahu iseendaga, kaasinimestega ja Jumalaga. Jõulurahuks elu argipäevast välja astudes kogeme justkui mitut seletamatut imet. Esmalt, et mida rohkem on meis head, seda vähem halba on meie ümber. Teiseks, et jõulupuu valgel on tõsine Eesti meeski valmis salamisi tunnistama (küll hästi sügaval südame põhjas ja ainult endale), et midagi ikka vist peab olema.
Tõesti! Jumala lähedal on kõik võimalik.
„Ennäe, neitsi jääb lapseootele ja toob ilmale poja, ja teda hüütakse nimega Immaanuel“, see on tõlkes: Jumal on meiega. Mt 1:23
Mart Salumäe