Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Issand ootab, et oleksime ustavad oma töös

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kolleegid: Mikko Tervonen ja Leevi Reinaru. Foto: Tiina VõsuKoostöö Soome Espoonlahti ja Lääne-Nigula koguduse vahel on kestnud peaaegu 20 aastat.
Õpetaja Leevi Reinaru koos abikaasa Helle ja juhatuse esimehe Tiina Võsuga oli 7. veebruaril Espoonlahti koguduses, et kaasa elada koguduse peaõpetaja Mikko Tervoneni pensionile saatmise pidulikule missale ning anda talle üle EELK tunnustusmärk tänutäheks koostöö ja abi eest meie kirikule.
Espoonlahti on suuruselt Soome kolmas kogudus, aga koostöö kahe väga erineva suurusega koguduse vahel on olnud aktiivne, hõlmates erinevaid töövaldkondi. Tööplaanid on tehtud mitmeks aastaks ette ja igal aastal on rõhuasetus kindlal töövaldkonnal.
Rõõm on tõdeda, et oleme jaganud vastastikku oma kogemusi ja üksteiselt õppinud.
Möödunud aasta oli diakooniaalase koostöö aasta, Espoonlahti diakooniatöö tegijad osalesid meie ettevõtmistes ja üritustes. Meie erivajadustega inimesed käisid kevadel vastavas ühislaagris Espoos ja koguduse töötegijad osalesid sügisel ühislaagris «Vaikuse rännak» Espoo koguduste laagrikeskuses.
Vaikuse rännakud on Soomes eriti koguduse töötegijatele väga olulised. Alustatakse sissejuhatusega vaikusesse ja rännaku juht teeb tunnipalvused, omavahel ei räägita, ka mitte söögi ajal. Vaikusest väljudes on soovi korral võimalik oma kogemust ning mõtteid teistega jagada. See aeg iseenda ja Jumalaga ühises osadusrühmas on tänapäeva kiirustavale inimesele tõesti uut jõudu ja indu andev. Uus kogemus innustab meidki korraldama rännakut oma koguduse kaastöölistele.
Oleme väga tänulikud sõpruskoguduse õdedele-vendadele. Osaleme Kristuse kiriku ülesehitustöös ja Issand ootab meilt, et oleksime oma töös ustavad.
Tiina Võsu