Jaaniaega rahu ja headust

/ Autor: / Rubriik: Arvamus, Kolumn / Number:  /

Jaan Tammsalu. Foto: Kätlin Liimets

Vaatan oma hõbedast ametiristi. Selle tagaküljele lasi risti kinkija, mu hea sõber Mårten Andersson graveerida:

24/VI1996

ÕP Jaan Tammsalu

Pax et bonum.

Selle risti asetas 30 aastat tagasi jaanipäeval Viljandi Jaani kirikus mulle mõnesaja kirikulise ees kaela peapiiskop Jaan Kiivit. Üks pikk õpingute aeg rohke töö kõrvalt jõudis siis lõpule.

Jaanipäevad on mulle aga endiselt olulised. Tasapisi olen õppinud sel ajal aja maha võtma ja puhkama – omadega koos olema. Olen aru saanud, et töö ei lõpe kunagi. Ka siis mitte, kui ma suren ja mõnel jaanipäeval Kudjape kalmistul surnuaiapühal mu nime mälestatavate hulgas mainitakse. Hull on aga see, kui end lakkamatu töörabamisega ära tapan või puhkamata tuima panema hakkan.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Osta üks artikkel 2 €

Oled juba tellija? Logi sisse